3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Vasárnap este játsszák az amerikaifutball bajnokság döntőjét, a Super Bowl-t. Aki a helyszínen akarja nézni, annak forintban egymilliós összeget kell csak a jegyre áldozni.

Nem olcsó mulatság a Super Bowlra bejutni. Érdemes azzal kezdeni, hogy mivel ez az Egyesült Államokban az év egyik legfontosabb eseménye, ezért rendkívül nehéz rá jegyet venni. Hiába rendezik a találkozókat legalább 70 ezer főt befogadó stadionokban, a jegyek egy részét a különböző szponzorok és támogatók előre lefoglalják. Így a fennmaradó helyekre az óriási túljelentkezés miatt csak szerencsével lehet jegyet vásárolni. Aki tehát ott akar lenni az a másodpiacon tud belépőt venni, ami viszont borsos felárral jár.

Ma már a korábban fekete piacnak nevezett értékesítés is rendszerint szervezett keretek között zajlik, hiszen több, az NFL által is támogatott platformon lehet jegyeket adni-venni. A Super Bowl jegyek is többnyire ilyen csatornákon keresztül cserélnek gazdát, így viszonylag jó statisztikák vannak rá. Idén átlagosan jelenleg 6000 dollár (1 724 000 forint) körüli összegbe került egy jegy. Idén a legolcsóbb jegy a "kakasülőre" 3858 dollárba (1 107 250 forint) kerül, míg a legjobb helyre, a felezővonalhoz 30 385 dolláros (8 720 500 forint) áron lehet széket venni.

A meccsre utazók akár ez a Flintston házat is megnézhetik személyesen

Ez ugyan őrült összegnek tűnik, ám messze elmarad a tavalyitól, a New England Patriots és a Seattle Seahawks összecsapására ugyanis átlagosan 9722 dollárért (2 790 200 forint) lehetett bejutni az MTI cikk szerint. A magyar hírügynökség beszámolójával ellentétes adatot tett közzé a Marketwatch cikke, az amerikai gazdasági portál idén átlagosan 17 százalékkal drágultak a jegyek, az NFL partnerének számító SeatGeek rendszere szerint tavaly ugyanis az átlagos ár 4271 dollár volt.

Kapcsolódó anyag: 5 millió dollár 30 másodpercért

Tetézi a költségeket, hogy a szurkolóknak el is kell jutni San Franciscóba (a stadion Santa Clara városában van), az idei döntő helyszínére. Noha a légitársaságok minimálisan emelték erre a hétvégére a díjaikat, ám még mindig viszonylag piaci díjak vannak. A két döntős csapat otthonából Denverből 300 (86 100 forint) és 522 (149 800 forint), és Charlotte-ból 412 (118 250 forint) és 848 dollár (243 400 forint) közötti összegért szállítják el a drukkereket a Santa Clara-i Levi's Stadionhoz legközelebb eső San Jose Nemzetközi Repülőtérre, számolt be az MTI.

Autócsodák milliárdokért

A szállás viszont újra horror kategóriát jelent. szinte minden hotel megtelt, és még ha találnak is szabad szobát, annak borsos ára van. A Szilikon-völgyben egy négycsillagos szállodában 999 dollár (286 700 forint)/éjszaka az alapár, míg egy kategóriával lejjebb 330 (94 700 forint) és 1200 dollár (344 400 forint) között lehet helyhez jutni. A legolcsóbb szállodák a Super Bowl hétvégén 216 (62 000 forint) dollárért kínálnak szobát egyetlen éjszakára. Ráadásul a marketwatch.com cikke szerint a sok esetben olcsó alternatívát jelentő szállásközvetítőnél az Airbnb-nél is teljesen elszálltak erre a hétvégére a környék árai. Ha valaki hónapokkal korábban foglalt helyet akkor ugyan volt esélye „normális áron” is szobát szerezni, a hét elején viszont átlagosan más 612 dollár volt a San Francisco-i öböl menti településeken egy éjszaka. Ugyanakkor az Airbnb-n a hétvégére kínáltak 10 ezer dollárért is szállást.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!