2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A folyamatos fejlődés, az önkifejezés, az összhang és a segíteni tudás és akarás jelenthetik életünk és munkánk értelmét. A HR-esen múlik, hogy jól érezzük-e magunkat munkahelyünkön, írja a Világgazdaság.

A Canterbury Egyetem felmérése olyan kérdésekre várt választ, mint a munka segíti-e az életcélok elérését, lehetnek-e közös értékek a mindennapi feladatokban és a magánéletben. Az eredmény szerint a tudatosan az alkalmazottakra szabott, holisztikusnak nevezett HR-modell megerősíti a dolgozó önbecsülését.

Ez a fajta modell négy alappillérből áll. Az első a fejlődés és az önmagunkká válás. A legtöbben azért váltanak munkahelyet, hogy kielégítsék belső fejlődésüket, mutat rá a tanulmány. A második alapelem a másokkal való összhang keresése és megtalálása, a hovatartozás és beleillés művészete.

A harmadik alapkő az önkifejezés, mely a munka értékét adja. Az elvégzett munka akkor jelent sikert a munkavállaló számára, ha abban megleli saját közreműködését. A negyedik alappillér a többiek szolgálata, mely nagylelkűségi szükségleteinket elégítheti ki. Sok emberben kell tudatosítani, hogy tevékenysége befolyással és jelentőséggel bír mások életében is, derül ki a Világgazdaság írásából.

Menedzsment Fórum

Kapcsolódó anyagok:
A HR-eseknek fontos a fejvadász empátiája
A rossz szervezés rontja a cég hatékonyságát

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!