Viszonylag csendes hetet zártak a hazai televíziós csatornák, a nézettségi adatok sem mutattak nagy meglepetéseket. Érdekességként leginkább a Szombat Esti Láz című műsor indulását lehet kiemelni, amely a nevéhez méltóan a hétvége első napján került a képernyőkre.
Az új program indítása determinálja az RTL Klub tavaszi műsorrendjét is, hiszen szombat este a csatornán egyelőre nem lesz olyan sajátgyártású műsor, mely konkurenciát jelenthetne a táncos showműsor számára. Így valószínűsíthető, hogy a két nagy csatorna a mostani közönségarányok közelébe ragadhat, és a "zászlóshajók" helyett inkább csatornacsoportok szintjén próbálnak versenyezni. A Super TV2 nagy duettje az elmúlt hetekben már bizonyított, és rendre 10 százalékos közönségarány körül teljesített a kereskedelmileg fontos célcsoportban. Hasonlóan jól teljesített a Szombat Esti Láz első adása is, mely a 18-49-es korcsoportban 10,2 százalékos közönségaránnyal futott.
A második vonal erősítése persze a nemzetközi trendeket figyelembe véve nem meglepő döntés, a fragmentáció erősödésének irányába mutat majd minden bizonnyal a nyártól megszűnő analóg televíziós sugárzás is. Hiszen azok a nézők, akik eddig hagyományos antennával fogták a három földi sugárzású adót (M1, RTL Klub, TV2) a legkisebb digitális csomag esetén is háromnál több csatornát nézhetnek majd.
A 10. héten sem remekelt az RTL Klub reménysége, az Éjjel-Nappal Budapest, ám ahogy azt egy héttel korábbi összefoglalónkban is jeleztük, legalább stabilizálta helyzetét a reality. Így az esték többségében immár a csatorna átlagos közönségaránya közelében, illetve afelett teljesít. Részben ennek is köszönhető, hogy az RTL Klub minden hétköznap viszonylag kényelmes előnnyel zárt főműsoridőben a kereskedelmi célcsoporban. A szombat ugyan elsősorban saját konkurenciája miatt rendkívül szoros lett, ám az RTL Klub ezt is behúzta, majd vasárnap immár a TV2-t húzta le a csatornacsalád másik tagján futó showműsor relatív magas nézettsége.
A 10. héten főműsoridőben (19-23 óra között) a kereskedelmileg fontos célcsoportban (18-49 évesek) az RTL Klub műsorainak a közönségaránya 21,9 százalék lett, míg a TV2-t a készülékek előtt ülők 16,2 százaléka követte. A harmadik helyen ezúttal a Cool volt (5,9% SHR), majd a F+ csatorna következett (5,1% SHR). Ezektől leszakadva az M1 (4,2% SHR) és a Viasat 3 (4% SHR) zárta a sort a közepes csatornák között.
Hétfőn ugyan a 40 milliós játszma és a Családi titkok jól szerepeltek, ám a magához térő Éjjel-nappal Budapest és a Barátok közt kellő előnyt biztosított az RTL számára. Így azt a luxust is megengedhette a csatorna, hogy a Csont nélkül mindkét epizódja gyengébben teljesítsen, mint az NCIS és az NCIS: Los Angeles. Kedden a nagyoknak focis vetélytársa akadt, hiszen a Manchester United – Real Madrid jelentős számú nézőt vonzott. Talán ez is közrejátszott abban, hogy a TV2-n vetített Miami Vice gyengécske produkciót nyújtott, és alulmaradt A mentalistával és a Grace Klinikával szemben is.
Szerdán a Szulejmán ugyan a korábbiaknál rosszabb számokat hozott, ám a Sherlock és Watson még gyengébb volt, így ismét könnyed RTL Klubos siker született. Csütörtökön szokás szerint nem túl acélos filmekkel csaptak össze, az Igazságosztók tudott több nézőt megmozgatni a TV 2 filmje, az Én és én meg a tehén ellenében.
Pénteken az RTL Klubon A zöld íjász, a Gyilkos elmék és Az egység uralta az estét, igaz a korábbi elképesztő számokhoz képest a népszerű sorozat nézettsége visszaesett.
Szombaton ezúttal nem volt A dal című műsor, így a Múmmia és a Nagy durranás egymásnak feszültek. Érdekesség, hogy a 19,30 és 21.30 között ugyan a TV hajszálnyival jobb volt, de a Hitman ezt korrigálta. Vasárnap a Fantasztikus négyes és a Törés folt ment viszonylag jó, így verte meg A halálos iramban és a Taplógáz című filmeket.
mfor.hu