2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Általános vitára alkalmasnak találta a paksi atomerőmű bővítésről szóló dokumentumot az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottsága hétfői ülésén.

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a bizottsági ülésen elmondta: a kormány olyan megállapodást hozott tető alá az orosz féllel, amely a következő évtizedekben garantálhatja az ország energiabiztonságát és energiaellátását. Kiemelte: a beruházás szükséges ahhoz, hogy a magyar gazdaság és a lakosság növekvő energiaigényét olcsón és versenyképesen tudják kiszolgálni.

A nemzetgazdasági miniszter kifejtette: a magyar kormány és az Oroszországi Föderáció kormánya közötti, a nukleáris energia békés célú felhasználása terén való együttműködés egyezményének kihirdetéséről szóló törvényjavaslat alapvetően az ország hosszú távú energiabiztonságát szolgálja.

Kiemelte: a magyar kormány felelős, hosszú eljárás után megalapozott döntést terjesztett a parlament elé. Az atomerőmű-bővítés beruházása 10 évet vesz igénybe, ezt követően a beüzemelési ciklus következik, míg a hitel törlesztésére 21 év áll rendelkezésre.  Amikor a kormány megállapodik a beruházás pénzügyi feltételeiről, akkor ezt a megállapodást is benyújtja a parlament elé, a kormány ebben is transzparensen akar eljárni - tette hozzá.

Varga Mihály kiemelte: itt nem egyszerűen egy beruházásról van szó, a bővítés az állami vagyon jelentős gyarapodását jelenti, ezzel párhuzamosan olcsó energiát biztosít az országnak és hozzájárul a GDP bővüléséhez. A képviselő kérdésre kifejtette, furcsa lenne, ha a meglévő orosz építésű blokkok mellé más típusú technológiával fejlesztenék tovább a paksi erőművet.

Az ellenzéki, különösen a szocialista képviselők több ponton is vitatták a törvényjavaslatot, és nem tartották alkalmasnak parlamenti általános vitára. Nyikos László (Jobbik), a bizottság elnöke pedig úgy ítélte meg, nem áll elég információ a képviselők rendelkezésére ahhoz, hogy megfelelően megítéljék a törvényjavaslatot

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!