Mint kiderült, a szűkös anyagi körülmények között felnövő James nem szállt el akkor sem, amikor az első nagyösszegű szerződéseit aláírta, és nem kezdett veszettül költekezni. Sőt, sok szempontból kifejezetten takarékos életmódot folytat, egy korábbi beszámoló arról szólt, hogy ő a liga egyik „legspúrabb” játékosa. Régi barátja és csapattársa, Dwyane Wade például elárulta róla, hogy a telefonján csak akkor netezik, ha ingyenes wifi-t tud használni, amit James is elismert. Sőt a sztárjátékos azt is elárulta, hogy az egyik legnépszerűbb zenei streaming szolgáltatásnak a Spotify-nak az ingyenes változatát hallgatja, és nem zavarja az sem, hogy ezért reklámokkal szakítják meg időnként a dalokat.
Mindenesetre James üzleti filozófiája sokak számára példa értékű lehetne. Ő ugyanis azt vallja, hogy a megkeresett pénznek csak egy részét szabad elkölteni, a nagyobb részét meg kell spórolni. A kosaras állítólag gyerekkora óta követi ezt a módszert, és ha akkoriban valamelyik nagybátyja adott neki egy dollárt, abból 65 centet félretett. Mint LeBron elmondta ez az egyharmad-kétharmad szabály azóta is a fejében van, és igyekszik mindig ennek megfelelő pénzügyi döntéseket hozni.
Emellett igyekszik más módon is kontrollálni a költéseit, mint mondta sokszor van, hogy meglát valamit, amit a pillanat hevében meg szeretne venni. Azonban mielőtt elővenné a bankkártyáját mindig átgondolja, hogy az ilyen impulzusvásárlásokat, és felteszi magának a kérdést, valóban szüksége van az adott holmira, vagy holnap már a szekrény aljára kerül. Számtalan alkalommal jut ilyenkor arra, hogy ezekre a termékekre valójában nincs szüksége, nem fogják boldogabbá tenni, csak a pénzét költi el rájuk feleslegesen.
Amikor azt kérdezték tőle, hogy mi volt a legjobb pénzügyi döntése, akkor két dolgot is említett. A legfontosabb a Nike sportszergyártóval való szerződése. Az első megállapodását, amely 100 millió dollárról szólt rögtön azt követően aláírta velük, hogy kilépett a középiskola kapuján. Ő ugyanis azon kevés kosárlabdázó egyike, aki nem az egyetemi szereplést követően került a profi ligába. A Nike azóta újabb megállapodásokat kötött vele, amelyek összértéke a becslések szerint elérte az 1 milliárd dollárt. Szerinte az is jó ötlet volt, hogy beszállt a Beat nevű cégbe, amely elsősorban a fülhallgatóiról ismert, de az online zenei piac felé is komoly lépéseket tett. Ha nem is zsebelt be akkora összeget, mint amit a Nike szerződés hozott, de ezen a befektetésén is tetemes profitot ért el.
Amikor megkérdezték, hogy soha nem hozott olyan pénzügyi döntést, amelyet mások pazarlásnak, felesleges luxusnak tartanak, akkor elismert, hogy természetesen volt ilyen. Az egyik, amikor megvett egy házat Las Vegasban. Ennek kapcsán ő is feltette a kérdést nevetve: „Mégis ki az, aki Las Vegasban vesz házat?” Elárulta azt is, hogy az autók a gyengéi, és valóságos gyűjteménye van kocsikból.
mfor.hu