2p

A hatóságokhoz fordul a Repülőtéri Forgalmi Dolgozók Független Szakszervezete, mivel szerintük az augusztus 5-i sztrájk napján szakmai tapasztalattal az adott téren nem rendelkező dolgozókat állítottak munkába a munkabeszüntető személyzet helyett.

A Repülőtéri Forgalmi Dolgozók Független Szakszervezete a Ferihegyi Repülőtér felügyeleti szerveihez, a rendőrséghez és a Polgári Légügyi Hatósághoz fordul, annak érdekében, hogy fény derüljön arra: a Budapest Airport Zrt. vezetősége az augusztus 5-i sztrájk napján adott-e olyan utasításokat, amelyek az utazók biztonságát veszélyeztették, áll a szakszervezet közleményében.

Az RFDFSZ azért kéri a felügyeleti szervek állásfoglalását, mert számos olyan információ birtokába jutott, amelyek azt valószínűsítik, hogy a sztrájk napján szakmai tapasztalattal ezen a téren nem rendelkező dolgozókat állítottak munkába a munkabeszüntető személyzet helyett. Amennyiben a feltételezés beigazolódik, úgy a Budapest Airport Zrt. üzleti megfontolásból az utasokat veszélyeztették azáltal, hogy az ellenőrzési és operatív feladatokat olyanokra bízták, akik ezt a feladatot szakszerűen ellátni nem voltak képesek, állítja az érdekképviselet által kibocsátott kommüniké.

A repülőtéri alkalmazottak munkabeszüntetését két szakszervezet (köztük a Repülőtéri Forgalmi Dolgozók Független Szakszervezete) hirdette meg, miután augusztus 5-én délutánig nem tudtak megegyezni a béremelés mértékéről a BA vezetésével. A szakszervezetek 9-10 százalékos követelésével szemben a munkáltató 6,2 százalékot ajánlott, ezt azonban hétfőn - a sztrájk miatt - a korábbi 5,5 százalékra csökkentette.

A BA egyébként még így is javított kiindulási ajánlatán, hiszen július elején, a bértárgyalások kezdetekor még 4,9 százalékos emelésre tett javaslatot - mind a saját dolgozókra, mind a BA száz százalékos tulajdonában lévő RÜK Kft. munkavállalóira vonatkozóan.

Érvelésük szerint az 5,5 százalékos ajánlat meghaladja a szakszervezetek többsége által aláírt, 2006. február 8-i megállapodásban foglaltakat. Az kimondja, hogy az alapbéremelés mértéke 2007-ben az előző évi infláció plusz egy százalék lesz. A Központi Statisztikai Hivatal szerint 2006-ban a havi átlagos infláció 3,9 százalék volt.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!