Folyamatosan és egyenletesen növekszik a hozzáféréssel rendelkezők aránya 1997 óta: míg 97-ben arányuk nem érte el a 8 százalékot, 4 év alatt duplájára emelkedett, ebben az esztendőben pedig megközelítette a 20 százalékot. A munkahelyi és iskolai hozzáférők arányában viszont jóval kisebb a változás idézi a kutatást a Kreatív online.
Nagymértékben átalakult az internetezés gyakorisága is az utóbbi időszakban: két éve a hozzáférők 13 százaléka használta naponta a világhálót, mára ez 20 százalékra emelkedett, és ezzel párhuzamosan jelentősen csökkent a ritkán internetezők aránya. Változatlan viszont azok aránya, akik bár rendelkeznek hozzáféréssel, soha nem használják a világhálót. Az internetezés három fő helyszínén a használat gyakorisága igen eltérő képet mutat. Az iskolában legjellemzőbb a havi többszöri használat, míg a munkahelyi és otthoni hozzáférők egyharmada naponta kapcsolódik a világhálóra.
Az utóbbi néhány évben a hozzáféréssel rendelkezők szocio-demográfiai összetétele jelentősen nem változott, minden egyes társadalmi szegmensben egyenletesen nőtt a hozzáférés aránya. Számottevően átalakult a hetente legalább kétszer netező, a világhálót munkára és tanulásra használó heavy userek összetétele: csökkent a 15-17 évesek és a nyolc általánost végzettek, és a 30-39 évesek aránya, de nőtt a közép- és felsőfokú végzettségűek aránya.
A heavy userek jellemzően a 30 év alattiak, a magas végzettségűek, a magas társadalmi státuszúak és az aktívak vagy tanulók közül kerülnek ki. A felmérés a 14 évnél idősebbek internetezési szokásait kíséri figyelemmel.
Aki egyszer rákattan
Az elmúlt két évben leginkább az otthoni internet-kapcsolattal rendelkezők száma nőtt áll a Nemzeti MédiaAnalízisben. A Szonda Ipsos és a Gfk Hungária által készített felmérés tanúsága szerint az internet-kapcsolattal rendelkező háztartások aránya arány 3,4 százalékról 6,7 százalékra emelkedett.