2p

Kiváló beruházási lehetőségeket ígérnek az elkövetkező évekre régiónk több kormányának privatizációs tervei, Magyarországon viszont lassul a magánosítás - írja a Világgazdaság.

Hazánkban az állam az elmúlt tizenhét évben már eladta a vagyon színe-javát, ezért jövőre lelassul a privatizáció. A Bábolna Zrt. magánosítására profiltisztítás és rendbetétel után sor kerülhet, s már folyamatban van a Nemzeti Lóverseny Kft.-é és a Nemzeti Lóverseny Szervező Kft.-é.

Jövőre egyenként átvilágítják az állami cégeket, amelyek száma ötszázra tehető, s egy-két igen értékes is akad még köztük. Eladható a kisebbségi Richter-pakett - amely az ÁPV féléves számaiban (piaci kapitalizáció alapján) 176,9 milliárd forintos értéken szerepel -, de a Tokaj Kereskedőház Zrt. is értékes pénzzé tehető vagyonelem - a könyvekben 6,9 milliárddal szerepel. A Magyar Villamos Művek Zrt. huszonöt százaléka is is privatizálhatóvá vált, ami jelenleg nagyjából százmilliárdot érhet.

Lengyelországban több mint tízmilliárd dollárnyi bevételre számít állami részvénycsomagok eladásából Aleksander Grad kincstárügyi miniszter. Csehországban a CSA légitársaság és a prágai reptér értékesítése lehet a jövő év legnagyobb privatizációs dobása. Szerbiában a hat legértékesebb állami nagyvállalat magánkézbe adásának nyomán 6-8 milliárd dollárnyi beruházásra számít Belgrád, továbbá arra, hogy az évtized végére 7-9 százalékra gyorsul a gazdasági növekedés. Romániában vasúti teherszállító cég, gyógyszergyártó és távközlési cég keres új gazdát - számol be a Világgazdaság. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!