A 450 millió forintos beruházással létrehozott mintegy kétezer négyzetméter alapterületű gyárban már elkezdődött a próbaüzem.
A gyár a későbbiek folyamán 150 embernek biztosít majd munkát.
A beruházáshoz a Duna-Mecsek Területfejlesztési Alapítvány 63 millió forintos támogatást adott pályázat útján.
A Jako Kft. a német Adam Mathias Koch és családja tulajdona. Első autóalkatrész-gyártó üzemüket 2001-ben Szekszárdon építették, ahol szintén személy- és haszonjárművek kismotorjaiba készülnek az alkatrészek. Annak idején 16 dolgozóval kezdték a termelést Szekszárdon, ma már a három üzemcsarnokban több mint háromszázan dolgoznak.
A tulajdonos az avatási ünnepségen méltatta a térség összefogását a beruházás támogatására: a község olcsón biztosította a telket, a betanított munkások képzéséről pedig - amit a paksi atomerőmű alapítványi iskolájában tartottak - a Dél-Dunántúli Regionális Munkaügyi Központ (DDRMK) gondoskodott.
Kocsis István, az alapítvány kuratóriumának elnöke, az MVM Zrt. vezérigazgatója arról szólt, hogy az új üzem beindulásával jelentősen megváltozhatnak a nehéz helyzetű kistelepülés foglalkoztatási mutatói.
Brebán Valéria, a DDRMK főigazgatója leszögezte, hogy Tolna megyének ebben a térségében már 4500 ember foglalkozik autóalkatrészek gyártásával. Ígéretet tett arra, hogy a dolgozók további képzését is bonyolítják.
Az alapítvány - amelynek célja az atomerőmű által kijelölt területeken a település-, a térség- és a gazdaságfejlesztés - kuratóriuma az avatási ceremóniát megelőzően Pakson tartotta idei első ülését. Az alapító Paksi Atomerőmű Zrt. az idén is ötszázmillió forintot bocsát az alapítvány rendelkezésére.