2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Meglehetősen furcsa helyzet alakult ki a repülőgépek gyártóinak piacán. Miközben az európai Airbus saját óriásgépeinek tesztelésével tölti az időt, addig anyacége, az Európai Repülési, Védelmi és Űrrepülési Társaság (European Aeronautic Defence and Space Company, EADS) részt vesz a konkurens Boeing szupergépének, a 787 Dreamliner építésében.

Úgy tűnik, a két óriáscég között a médiában zajló háború és a kormányok hangos kardcsörtetése inkább a közvéleménynek szól, a piacon viszont olykor jól megfér egymás mellett a két rivális. Ezt látszik legalábbis alátámasztani, hogy az EADS, amely az Airbus anyavállalata, komoly szerepet kapott a konkurens Boeing legújabb büszkeségének számító 787-es Dreamliner gyártásában. A Financial Times Deutschland beszámolója szerint ugyanis a szervezet augsburgi üzemében készül a gép törzsének egyik fontos darabja.

[ajanlo=1175][igazitas=left/]A lap információit az EADS szóvivője is megerősítette, majd hozzátette: egyelőre csupán néhány géphez készítenek alkatrészeket, arról még tárgyalnak, hogy a szériagyártásban is részt vesznek-e. Az ügy pikantériáját fokozza, hogy a szakértők a 787-est tartják az amerikaiak sikermodelljének. Nem véletlenül fejlesztette ki az Airbus az A350-est, amelyet a Dreamliner ellenmodelljeként dobnak majd piacra. Kereskedelmi szempontból sem érdektelen a mostani kooprodukció, ugyanis a középkategóriás gépek piacán - amelyek a legnagyobb forgalmat adják, mivel ezekből vásárolnak a fapados cégek is - a 787-essel tudta megtörni a Boeing az Airbus dominanciáját.

Ugyanakkor az EADS és a Boeing közötti együttműködés nem teljesen újkeletű, más projektek esetében már dolgoztak együtt az amerikai és európai szakemberek. Ezek azonban többnyire űrrepülési vagy katonai megrendelések voltak, így például a társaságok közösen fejlesztettek rakétaelhárító rendszert.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!