Legelismertebb a Kellogg Business School
Az MBA végzettség nem követelmény a vezető állások betöltésénél, azonban mindenképpen előnyt jelent. A felnőttképzési piac bővülésével ma már a másoddiplomával rendelkezőknek is meg kell küzdeniük a jó pozíciók elnyeréséért. Egy külföldi, rangos iskolákban megszerzett MBA-bizonyítvány azonban még mindig garantáltan felkelti az állásjelentkezők közt válogató szakemberek érdeklődését. A nemzetközi karrierlehetőség elsősorban egy külföldi intézményben megszerzett diplomával nyílik meg.
Mindenképpen ajánlatos ezt a formájú képzést igénybe venni azoknak, akik az üzleti életben kívánnak elhelyezkedni, és például műszaki végezttséggel rendelkeznek, vagy egy 8-10 éves, vagy régebbi közgazdást diplomával bírnak. Magyarországon a jelentősebb iskolák többségében pénzügyi, marketing, logisztikai, emberi erőforrás-menedzsment témákban folyik képzés, emellett jelen van az energetikai, IT, egészségügyi, nemzetközi integrációs projektmenedzser, kisvállalkózások menedzselése mint szakirány.
A nemzetközi színtéren egyértelműen a Kellogg a legelismertebb MBA-diplomát nyújtó intézmény. Az élvonalban szerepel a Chicago, a Harvard és a Stanford Business School. Bár szakmailag a Kellogg az MBA képzés csúcsa, a tandíj itt alacsonyabb, mint a Harvardon: míg az előbbiben az éves tandíj átszámolva 6 880 ezer forint, az utóbbiban 7 721 ezer forint. Magyarországról ezekbe az iskolákba a vezető vállalatok szakembereinek 'krémje' jut el, míg a hazai MBA-képzéseken mintegy 60-400 közötti létszám végez az egyes évfolyamokban.
Tekintse meg a hazai MBA képzések összefoglalóját
Az MBA vezet a képzési piacon
A naprakész tudás, információ és készség mindig kelendő lesz az álláspiacon. A foglalkoztathatóság kulcskérdése a munkavállaló tudáskészlete.