A vezérigazgató a nyilvános vételi ajánlatot firtató kérdésekre azt válaszolta, hogy most ilyen döntés nincs az asztalon. Magyarázatként hozzáfűzte: a helyzet dinamikusan változik és nehéz megjósolni, mi történik a következő időszakokban. Az OMV-t nem sürgetik sem a részvényesei, sem az idő.
Az OMV-t két tényező hajtja előre a Mol-lal kapcsolatban: az egyik az, hogy a piaci verseny az ilyen elképzelések mellett szól, "ha tetszik, ha nem", a másik pedig a részvénytulajdonosok döntése. A következő két-három évben erősödik az iparági konszolidáció és ha nem az OMV, akkor más tesz hasonló lépéseket.
Wolfgang Ruttenstorfer arra a kérdésre nem kívánt válaszolni, hogy szerinte a Mol menedzsmentje miért fogadta ellenségesen a "közeledést". Annyit mondott, hogy még Csák Jánossal kezdték meg 2000-ben a tárgyalásokat, és szerinte a Mol jelenlegi menedzsmentje érzelmi okokból elutasító.
"Remélem, hogy a tárgyalásokon bemutatott tervek változtatnak ezen. Már a Mol-részesedésünk növelése előtt számos tárgyalást folytattunk az együttműködés különböző lehetőségeiről, de folyamatosan az volt a benyomásunk, hogy a Mol vezetőinek mások a célkitűzései. A mi célunk változatlan: "kombinált vállalatot létrehozni a két cégből" - hangsúlyozta a vezérigazgató.
A vezérigazgató magyarázata szerint egy kombinált vállalkozás nagyobb projektekre, beruházásokra lenne képes a régióban, és ez növelné az osztrák és a magyar energiapiac ellátásának biztonságát, valamint a magyar és osztrák cég helyzetét is erősítené a piaci versenyben.