Belgium azt kéri az Európai Bizottságtól, hogy vizsgálja meg, nem történt-e versenyellenes lépés az Adam Opel GmbH eladása során, mivel egyes aggodalmak szerint Németország mások kárán óvta meg telephelyeit.
Az Európai Unió versenyjogi biztosa a hétvégén arra figyelmeztetett, hogy ha az ügylet során voltak protekcionista döntések, azok ellen fel fog lépni. A General Motors (GM) csütörtökön jelentette be, hogy kész eladni az Opelt a kanadai-osztrák Magna autóipari beszállító vállalatnak. A Magna az orosz Sberbankkal és GAZ autógyárral társulva kívánja megvásárolni az Opelt. A másik ajánlattévő az RHJ International pénzügyi befektető társaság volt. A német kormány a Magna ajánlatát támogatta.
Egyes jelentések szerint a megállapodás alapján egy antwerpeni gyáregységet bezárnának, míg a négy németországi tovább működne. Németország 4,5 milliárd eurót ajánlott fel a Magna ajánlatának támogatására.
Karl-Theodor zu Guttenberg német gazdasági miniszter szerint a Magna a vártnál nagyobb leépítésre készül. Elmondta: már tavasz óta tudta minden érintett, hogy az a szám, amit a Magna mondott korábban, csak a termelésre vonatkozott, az adminisztrációs részlegeknél létszámleépítésre lehet számítani.
A Magna korábbi közlése szerint mintegy 10 ezer munkahelyet szüntetnének meg az 50 ezerből a GM európai egységeinél, az Opelnél és a Vauxhallnál. A Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung azt írta, hogy a Magna és az orosz pénzügyi partnere összesen 10 500 munkahelyet szüntet meg az ügylet során Európában, ebből 4500-at Németországban.