Számtalan kisebb-nagyobb cég szervez idén is HR rendezvényt, konferenciát, szakmai képzést, tréninget. A teljesség igénye nélkül csokorba szedtük az első negyedév legérdekesebb rendezvényeit.
Január 10-én első ízben vehetnek részt a HR-esek a Cafeteria Találkozó 2008 rendezvényen, ahol az idei béren kívüli juttatások adózási szabályaival ismerkedhetnek meg. Január 15-én rendezik meg a Munkajogi és TB változások 2008 című továbbképzést a Nexon szervezésében. 21-én az Adótörvény Változások 2008. Országos Konferenciára kerül sor, amelyen többek között a természetbeni juttatások, a járulékfizetési kötelezettségek, valamint az egyes járulékmértékek változásait ismertetik az APEH szakértői.
Az év első hónapjának végén, 28-án az IIR szervezésében öt napos szakmai képzést indítanak Képzési Szakértő címmel, ahol a belső és külső vállalati képzések kontrolling oldala, a forássteremtési lehetőségek, illetve a képzések megtérülési rátája kerül középpontba.
Február 11-én a Comline szervezésében Személyzetkiválasztás Okosan címmel speciális, toborzási tréninget tartanak. Korábbi visszajelzések alapján a mindennapok során valóban bevált módszereket ismerhetnek meg a résztvevők.
25-én kétnapos tréninget szervez a WIFI Munkatársak professzionális kiválasztása címmel, ahol az önéletrajzelemzés speicális fogásaitól kezdve a visszajelzésig új eszközökkel gyarapíthatjuk HR-tudásunkat. Szintén februárban, 27-28-án a Hotel Budapest Körszállóban kerül megrendezésre az I. Országos Hírnévmenedzsment Konferencia, ahol többek között választ kaphatunk arra is, hogy mit tehetnek a vezető beosztású emberek a vállalat jó hírnevéért, vagy hogy milyen a magyarok viszonya a sikerhez és hogyan lehetünk sikeresek.
Márciustól beindul az állásbörze-szezon is. A Szegedi Tudomány Egyetem e hónap 4-5-én rendezi meg az SZTE Tavaszi Állásbörzét, ahová a tavalyihoz hasonlóan 50-60 toborzó céget és 1500-2000 álláskeresőt várnak. Március 7-én a vezető beosztású embereknek a Sämling speciális, három hónapos kurzust indít Vezetői karrier program néven kifejezetten a vezetői hatékonyságot befolyásoló kompetenciák javítására. Március 10-13-a között rendezik meg a Talent Management Specialist kurzust az IIR szervezésében, ahol neves HR-szakemberek szakmai tapasztalatain keresztül ismerhetjük meg az ún. Talent-pool kialakításának fontosságát, fázisait, előnyeit. A felsőoktatási intézmények állásbörzéjének sora március 19-én folytatódik a Bánki Donát Műszaki Főiskola BMF Állásbörzéjével.
Végül, de nem utolsó sorban az első negyedévet követve 2008.április 9-10-én rendezik meg a Műegyetemi Állásbörzét, valamint április 23-24-én az ELTE Állásbörzéjét amelyek a hazai munkaerőpiac legnevesebb és legkeresettebb állásbörzéi.
Garai Katalin