A hazai élelmiszerkereskedelem szakértői már az év elején leírták a tavaly még ezer főt foglalkoztató és 46 milliárd forint forgalmat elérő társaságot. A cég ugyanis nem vagy késve fizette ki több száz beszállítóját, mire azok kivonultak termékeikkel a a hálózat üzleteiből. Azonban az Interfruct vezetése akkor még nem dobta be a törülközőt, hanem sok helyütt kongóan üres polcokkal, de továbbra is nyitva tartotta az üzleteket.
Májusban az addigi tulajdonos a SCD-csoport továbbadta a súlyosan eladósodott céget az ismeretlen hátterű, Cipruson bejegyzett Calslane Holdingsnak, amely egyébként a Kossuth Holding Válságkezelő és Felszámoló Zrt. többségi tulajdonosa is egyben. Az újonnan kinevezett válságmenedzsment hónapokon keresztül próbálta szakmai partnerek bevonásával egy kisebb hálózatméretre csökkentve újraéleszteni a céget. Azonban a problémák láttán az öszszes szóba jövő partner visszalépett - olvasható a Népszabadságban.
A lehetséges vevőjelöltek közül először a Lidl szakította meg ez irányú tárgyalásait a céggel, majd a nyár második végén egy másik kísérlet is sikertelenül zárult. A valaha 23 egységből álló üzlethálózatból csak két üzletet sikerült más befektetőnek adni - igaz a Reál-csoporthoz tartozó kérő szinte azonnal visszaadta a Váci-úti Interfruct bérleti jogát, és elbocsátotta, illetve saját üzleteibe átvette az ottani dolgozókat, így jelenleg csak a Bécsi úti Interfruct üzemel Reál-logó alatt. A kudarcok nyomán a Calslane augusztus elején létszámleépítést jelentett be, valamint azt, hogy szeptember végéig még próbál új szakmai befektetőt felhajtani - mint utólag kiderült: sikertelenül.