Az elárverezés eredetileg délelőtt tíz órakor vette volna kezdetét, ám a tömeg miatt végül 11 órára halasztották a kezdést. Tudósítónk szerint 10 óra körül rendőrök érkeztek a helyszínre, és mindenkit igazoltattak.
A helyszínen megjelent Tasnádi Péter vállalkozó is, aki már előre regisztrálta magát az árverésre. Tasnádi érkezését követően konfliktusba keveredett a helyszínen összegyűlt fotósokkal, akiknek egyikét testőrei berántották az iroda egyik helyiségébe, elkérték tőle fényképezőgépének memóriakártyáját, majd kilökték a szoba ajtaján. A fotós a rendőröktől kért segítséget, akik azt tudakolták tőle, kíván-e feljelentést tenni. Tasnádi végül nem sokkal 11 óra előtt testőrei kíséretében távozott a helyszínről.
Tasnádit 2009. májusban 17 bűncselekmény elkövetéséért összesen 6 évi börtönre ítélte első fokon a Fővárosi Bíróság, azóta azonban szabadlábon védekezhet. A bíróság akkor bűnösnek mondta ki többek közt visszaesőként elkövetett, két rendbeli emberölés előkészületében és felbujtóként elkövetett, két rendbeli életveszélyt okozó testi sértés bűntettében.
Az elsőfokú, nem jogerős ítélet szerint Tasnádi Péter ezenkívül bűnös felbujtóként elkövetett maradandó fogyatékosságot okozó testi sértés, közfeladatot ellátó személy elleni erőszak, közveszéllyel fenyegetés, rongálás, sikkasztás, csalás, magánokirat hamisítás, garázdaság, közveszély okozás, zsarolás, súlyos testi sértés kísérlete és lopás elkövetése miatt. Tasnádit az első, úgynevezett nagy maffiaperben azzal vádolták, hogy ő a keresztapa a magyar alvilágban.
A nagy érdeklődés a mai eseményen valószínűleg annak köszönhető, hogy Éliás Ádám, a Vállalkozások Érdekvédelmi Szövetségének (VÉSZ) elnöke szerda reggel a sajtónak kiküldött üzenetében közölte: akciót hajtanak végre a helyszínen az elárverezések ellen. Éliás a jelenlévő újságíróknak elmondta: novembertől-áprilisig kilakoltatási moratórium van érvényben, addig senkit sem szabadna az utcára tenni. A 84 lakást bankok és hitelközvetítők bocsátják árverésre, mivel a lakástulajdonosok nem tudták fizetni hiteleiket.
Mint ismert, a meglehetősen vitatott megítélésű VÉSZ tavaly év végén Magyarország közellenségének nyilvánította a Raiffeisen Bankot, ezért arra szólított fel a lakosságot és a gazdasági társaságokat, hogy bojkottálják az osztrák tulajdonú pénzintézetet. A szövetség azt kifogásolta leginkább, hogy a cég egyoldalúan módosította a szerződéseket és kilakoltatott bajba jutott hiteleseket. A Raiffeisen akkor a közleményre reagálva azt írta, hogy több ezer ügyfelének segített az utóbbi hónapokban.
A történtek után a BRFK "kényszerítés kísérletének alapos gyanúja miatt" gyanúsítottként hallgatta ki Éliás Ádámot.
A történtekről az mfor.hu helyszíni riportját ide kattintva olvashatja.
Menedzsment Fórum