2p

A New York-i Értéktőzsdén (NYSE) a régóta várt reformok elindulni látszanak. A fizetési botránya miatt lemondott Richard Grassot váltó exbankár John Reed mindent megtesz az intézmény megújulásáért.

A NYSE ideiglenesen kinevezett vezérigazgatója, John Reed több nagybefektetővel és érdek-képviseleti szervvel is találkozott kedden, hogy meghallgassa azok reformjavaslatait - számolt be a Világgazdaság. Ígérete szerint megfontolja a kereskedési rendszer és a szervezeti irányítás átszabására vonatkozó javaslatokat, ám emlékeztetett arra, hogy minden tanulmány szerint az NYSE a leglikvidebb és legalacsonyabb költségű kereskedési platform.

A befektetők többek között azt javasolták, hogy a ma 27 tagú elnökség létszámát csökkentsék 17-re, s a tőzsdei kereskedést lebonyolító cégek mellé a mainál több befektetői küldött kerüljön a testületbe. A 906 milliárd dollár felett őrködő Fidelity Investments, amely a legnagyobb befektetésialap-kezelő, azt vetette fel, hogy szüntessék meg a nyílt kikiáltásos rendszert, s irányítsák át az üzletelést számítógépekre. A szerintük jókora költségcsökkenéssel és likviditásemelkedéssel járó lépésnek ellentmond, hogy az NYSE eddig sem marad el ilyen tekintetben az elektronikusan kereskedő parkettektől - írja a Világgazdaság.

Kapcsolódó anyagok
Botrány New Yorkban - hullanak a fejek
Dagad a botrány: további százmilliós követelések
New York-i Tőzsde: a hullámok nem csitulnak


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!