A budapesti központból elsősorban informatikai és pénzügyi szolgáltatást nyújtanak a világ 44 országában 24 nyelven.
Az IBM elkötelezett Magyarország iránt, hiszen innen nemcsak európai, hanem világszintű ügyfeleket is kiszolgálhatnak - mondta Paál Péter, az amerikai cég magyar leányvállalatának vezérigazgatója. A vállalat azért is fejleszt itt, mert a munkatársak jól képzettek, és megvan a megfelelő nyelvismeretük ahhoz, hogy megfelelően kiszolgálják a megrendelőket - tette hozzá a vezérigazgató.
Idén ezermilliárd forint értékű külföldi tőkebefektetés várható Magyarországon, és ezzel 55 milliárd euróra nő az eddig befektetett tőke értéke, amivel Magyarország minden kelet-közép-európai országot megelőz - mondta a fejlesztések átadásán Kóka János gazdasági miniszter. Az országba egyre inkább a hozzáadott értéket képviselő befektetések jönnek, elsősorban az informatika, a kutatás-fejlesztés és a szolgáltatás területéről - tette hozzá a GKM vezetője.
Az IBM fejlesztése is bizonyítja, hogy Magyarország hamarosan a régió szolgáltatási központjává válhat. Az elmúlt években 40 vállalat fejlesztette itt szolgáltató központját, s ezzel 14 ezer új munkahely jött létre. Kóka János szerint a következő 3-4 évben újabb 14 ezer fővel bővülhet a magyarországi szolgáltatóközpontokban alkalmazottak száma. A következő években Magyarország az Európai Uniós források egy részét is arra kívánja felhasználni, hogy a cégek itt hozzák létre, vagy fejlesszék szolgáltatási központjaikat, mert ezek a beruházások munkahelyeket teremtenek - hangsúlyozta a miniszter.
A központok központja Magyarország
A miniszter elmondta azt is, hogy jelenleg 120 céggel tárgyalnak befektetésekről, s ha ezek a megbeszélések mind sikeresen zárulnak, akkor 42 ezer új munkahely jöhet létre.
A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium 2004 novembere óta 40 nagyberuházást jelentett be, amelyek összértéke 639 milliárd forint. A fejlesztések eredményeként 18641 munkahely jött létre, illetve létesül a közeljövőben. A beruházások közül több mint 213 milliárd forint értékű, 8513 munkahelyet létrehozó 17 fejlesztést az idén jelentett be a tárca. A GKM adatai alapján 2006 első félévében, a privatizációs bevételek nélkül, 2,497 milliárd euró közvetlen tőkebefektetés érkezett az országba, míg éves szinten 3,5-4 milliárd euró várható. Jövőre a miniszter előrejelzés szerint 4-4,5 milliárd euró közvetlen tőke érkezhet az országba.