2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A világ legdrágább városai - köztük is az első helyen Tokió - Ázsiában vannak. Budapest a megélhetési költségek alapján készült rangsorban a The Economist 130-as listáján a 118. helyezett az idén.

A rangsor alapjául szolgáló New York megélhetési költségeit 100-nak véve Budapest az 51-es indexet kapta, vagyis a magyar fővárosban az élet jelenleg fele olyan drága mint az amerikai metropoliszban. Ezzel Budapest a 130 világvárost felölelő rangsorban a tavalyi 121. helyről lépett előre a 118.-ra, más városokhoz viszonyítva valamelyest drágább lett.

A legdrágább városok között foglal helyet Tokió után Oszaka, Kobe és Hongkong. Európa legköltségesebb városa a norvég főváros, Oslo, amely az 5. helyezett. A hatodik - meglepetésre - a gaboni Libreville. Az Európai Unió országai közül a legdrágább az élet Londonban, - a 8. helyen áll - míg a legolcsóbb Lisszabonban, amely a listán csak a 95. helyezett. Párizs a 17., Bécs idén a 29. a tavalyi 22. hely után.

Érdekesség, hogy az afrikai Harare és az argentin Buenos Aires gyakorlatilag helyet cserélt tavalyhoz képest: míg a zimbabwei főváros a 120. helyről idén a negyedikre ugrott előre, az argentin főváros tavalyi 22. helyét az idén a 120.-ra cserélte. Ez elsősorban az argentin pezó értékcsökkenése, illetve a zimbabwei dollárnak a 100 százalékos infláció ellenére történt szigorú rögzítése miatt következhetett be. Buenos Aires ezzel átadta vezető helyét a latin-amerikai városok között is, sőt immár a régió vizsgált városainak sorában a második legolcsóbb. A térségben Rio de Janeiro és Sao Paulo vezetnek, mindketten a lista 109. helyén.

A 130-as rangsor végén Újdelhi, Johannesburg, Pretoria és Teherán találhatók. A listát évente kétszer közreadó Economist Intelligence Unit (EIU) az érdekességen túl elsősorban a cégeknek szeretne segítséget adni, hogy külföldön dolgozó munkatársaikat az egyes országokban milyen "diétára" fogják.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!