Az ÁPV Rt. két jelölt a brit-indiai LNM Group és az orosz Szeversztal közül választhat. A cégért korábban kilenc acélipari társaság szállt versenybe.
A győztes pályázónak mélyen a zsebébe kell nyúlni, mivel a tendert követően 50 millió dolláros tőkeemelést kell végrehajtania. Emellett vállalnia kell, hogy a következő öt évben további 292 millió dolláros fejlesztést hajt végre, és át kell vállalnia a Dunaferr 450 millió dolláros adósságát.
Mint azt a privatizációs szervezet illetékesei többször hangsúlyozták a Dunaferr értékesítése során nem a privatizációs bevételek a mérvadóak, sokkal inkább a dunaújvárosi vasmű fejlesztése. Emellett az elbíráláskor sokat nyom a latban, hogy az ott dolgozó 9000 főből mely cég kíván több embert megtartani.
Az év első öt hónapjában a Dunaferr konszolidáltan 771 millió forint adózás előtti nyereséget ért el, az első félév végére pedig csaknem egymilliárd forintot várt. A vállalat, a szakemberek szerint méretéhez és a pénzügyi terhekhez képest - éves termelése 1,65 millió tonna acél - vonzó célpont lehet, mivel a közép-európai térségbe települő autó és gépipari vállalatok megnövekedett acél iránti igényének kielégítésében fontos szerephez juthat.
Kapcsolódó anyag
340 millió dollárba kerülhet a Dunaferr
Hónig Péter a Dunaferr elnök-vezérigazgatója
Célegyenesben a Dunaferr privatizáció
Hétfőn adhatják be végső ajánlataikat a Dunaferr 80 százalékos állami kézben lévő részvénycsomagjára pályázó vállalatok. Az acélgyártó vállalat egyike az utolsó, még állami kézben lévő magyar vállalatnak.