1p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A kormány azt javasolja, hogy a forint havi leértékelési üteme 2001. április 1-jei hatállyal 0,1 százalékponttal csökkenjen 0,2 százalékra.

A kormány azt javasolja, hogy a forint havi leértékelési üteme 2001. április 1-jei hatállyal 0,1 százalékponttal csökkenjen 0,2 százalékra - tájékoztatta a Pénzügyminisztérium közleményben pénteken az MTI-t.

A közlemény szerint a kormány december 19-i ülésén áttekintette a 2001. évi várható inflációra ható tényezőket és ezt követően tette meg javaslatát. A forint leértékelési ütemét 2000-ben egy alkalommal, áprilisban mérsékelték 0,4 százalékról, 0,3 százalékra. Járai Zsigmond pénzügyminiszter novemberben úgy vélte, hogy 2001-ben két alkalommal is mérséklődhet a csúszóleértékelés üteme. Ennek feltételeként említette a pénzügyminiszter, hogy az MNB által számított maginfláció 7 százalék alatt legyen.

A jegybank decemberi közlése szerint a maginflációs mutató a júniusi 7 százalékos mélypont után októberre 9,6 százalékra emelkedett. Járai Zsigmond akkor kijelentette azt is, hogy a forint jelenlegi 4,5 százalékos árfolyammozgási sávjának kiszélesítését akkor tartja megvalósíthatónak, ha az infláció legalább 5-6 százalékra csökken.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!