Többszázezren bankolhatnak majd mobilon itthon
Az internetes tranzakciókról elterjedt az a vélemény, hogy nem folyik mindig biztonságos körülmények között. Mobilos bankolás esetén a felhasználónak sokkal kevésbé kell attól tartania, hogy veszélybe kerül pénze vagy adata, véli Inotay.
A pódiumbeszélgetés során felmerült, hogy többféle módon jöhetnek létre mobilos banki szolgáltatók. Bankok vásárolhatnak maguknak mobilszolgáltatót, mobilcégek fektethetnek be bankokba, mobiltelefon-szolgáltatók működhetnek együtt bankokkal, amelyek háttérben tevékenykedve, nevüket meg sem jelenítve adják a banki infrastruktúrát, és végül a mobilcégek maguk is vállalkozhatnak saját bank felépítésére.
Inotay szerint az Unióban olyan szabályozásokon dolgoznak, amelyek ezt határterületként tartják fenn. "A kérdésre a választ a piaci verseny fogja megadni: az győz majd, aki gyorsabb és hatékonyabb tud lenni" - hangsúlyozta. Mindegyik lehetőségre van példa, de Inotay szerint annak a modellnek van létjogosultsága, amelyben a mobiltársaság háttérben működő bankkal lép partnerségre.
A jövőt illetően a Cellum elnök-vezérigazgatója az mfor.hu kérdésére elmondta: három éven belül többszázezren fognak mobilon bankolni hazánkban, öt esztendőn belül pedig ez a szám a milliós nagyságrendet is el fogja elérni. "Ez attól is függ, hányféle új szolgáltatást tudunk majd nyújtani. Gondoljunk csak a parkolási és az autópálya-díjak mobilos fizetésére, tehát olyan szolgáltatásokra, amelyek a felhasználók életminőségén is javítanak. A mobil alkalmas az internetes tartalmak, szolgáltatások kisösszegű díjainak kifizetésére. Sokkal hatékonyabb és biztonságosabb módszer, mind a felhasználó, mind pedig a tartalomszolgáltató számára, mint az internetes fizetési megoldások."
Végül Inotay felhívta a figyelmet arra, hogy "a mobil távközlési társaságok hálózatai hatékonyabbak, nagyobb hibatűrésűek, illetve nagyobb rendelkezésre-állásúak, mint a bankokéi." Szerinte egy mobiltársaság számára pénzügyi tranzakció végrehajtása még ujjgyakorlatnak is kevés.
Menedzsment Fórum Kapcsolódó anyag: Kóka: az infokom ágazat lehet az NFT II. nyertese