A jelentés a két régió legmagasabb növekedési potenciáljával rendelkező 20 országát mutatja be, melyek: Kína, India, Indonézia, Dél-Korea, Malajzia, Fülöp-szigetek, Szingapúr, Tajvan, Thaiföld, Vietnám, Bulgária, Csehország, Magyarország, Litvánia, Lengyelország, Románia, Oroszország, Szlovákia, Szlovénia és Törökország.
A tanulmány szerint a magas növekedési ráta és a folyamatosan csökkenő infláció miatt Magyarország az egyik legsikeresebb gazdaság Közép-Európában. Bár Magyarország makroökonómiai mutatói lassabban javulnak, mint a szomszédos új tagállamoké, a jelenlegi uniós gazdasági trendekhez viszonyítva hazánk teljesítménye továbbra is jónak számít.
A bérek és azok vásárlóerejének növekedésével jelentősen emelkedett a magyarországi kiskereskedelmi forgalom. 2004-ben is folytatódott a nagyméretű bevásárlóközpontok fölénye, hiszen a napi fogyasztási cikkek forgalmának 22 százalékát adták a hipermarketek. Az élelmiszerek tekintetében a bevásárlóközpontok szerepe - köszönhetően a vidéki városokban történő terjeszkedésnek - még nagyobb (26 százalék). 2001-ben az öt legnagyobb élelmiszer-kiskereskedelmi cég a piac 48 százalékát, míg egy évvel később már 51 százalékát uralta. Ez az érték a jövőben várhatóan tovább emelkedik.
A vásárlás feltételeinek változása a vásárlási szokásokat is meghatározza. Egyre több bolt tart nyitva hosszabb ideig, így sokan este járnak vásárolni, a hipermarketek többsége pedig a hét minden napján várja vásárlóit.
A háztartási és kerti felszerelések, valamint a bútorok iránt egyre magasabb az érdeklődés, főként a Praktiker, az OBI (Tengelman), a BRICOstore, valamint a KIKA és az IKEA üzleteiben. A háztartási és fogyasztói elektronikus termékek ára az Electroworld 2003-as nyitását követően esett. A verseny kiéleződéséhez nagymértékben hozzájárult, hogy egy évvel később egy újabb Metro leányvállalat, a Saturn is megjelent a magyar piacon.
Az elektronikus kereskedelem (B2B és B2C) továbbra is kezdeti stádiumban van Magyarországon. Az interneteléréssel rendelkezők száma 20 százalékkal ugyan emelkedett, de még így sem éri el a közép-kelet-európai régió átlagát.
A fejlődés ellenére a magyar piac még mindig nagyon árérzékeny, ami főként az olcsó termékekre specializálódott diszkontáruházaknak kedvez. A márkahűség jelentősége még mindig messze elmarad a nyugat-európai átlagtól, de az árérzékenység miatt még a közép-kelet-európai értéket sem éri el.
A felsorolt országok közül hét - Kína, India, Vietnám, Törökország, Oroszország, Románia és Bulgária - kiemelt figyelmet élvez a kiskereskedelemben és a fogyasztási cikkek piacán befektetni szándékozó vállalatok körében.