A BKIK Gazdasági Szolgáltatások Tagozatának alelnöke kiemelte: az idén akár 10-12 százalékos is lehet a munkanélküliségi ráta Magyarországon, a korábbi évek 7 százalék körüli értékéhez képest. Az új munkanélküliek egy része kényszervállalkozóvá válhat, azonban ezek az emberek nem rendelkeznek kellő vezetői tapasztalattal, így vezetői továbbképzéseken kellene részt venniük.
Szatmáriné Balogh Mária, a Convictus-Consult Szervezetfejlesztő és Vezetési Tanácsadó Kft. ügyvezető igazgatója hozzátette: nemcsak a kis cégeknél jellemző hogy nem fejlesztik a menedzsmentet, nem ritka ez a 10 milliárd forintos árbevételű vállalatoknál sem.
Aláhúzta: nincsenek meg a feltételei a vezetői továbbképzéseknek, mivel az adminisztrációs és akkreditációs nehézségek mellett ezekre nagyon nehezen kapnak támogatások formájában pénzt a vállalkozások. A felnőttképzés akkreditációjának teljes átalakítására volna szükség, mivel jelenleg egy szabályozás alá tartoznak a szakmai, a nyelvi, valamint a vezetői továbbképzések is.
Drimál István a Bajnai csomaggal kapcsolatban közölte: az intézkedések nem segítenek a kkv-k helyzetén, azok számára a közbeszerzési eljárások adminisztratív terheinek könnyítése jelentené a legnagyobb segítséget, azonban ez nem szerepel az új kormányfő intézkedései között.
Rámutatott: a magyar kkv-k a BKIK Tanácsadó Osztályának felmérése szerint készek az innovációra, azonban források és hatékony jogszabályi keretek nélkül jelentős nehézségekbe ütköznek.