Az SFR Franciaország második legnagyobb mobilszolgáltatója a Cegetel 80 százalékos tulajdonában van, amelyért egy éve már megindult a küzdelem. Akkor a Vivendi megrendült helyzetét kihasználva próbált többségi részesedést szerezni a vállalatban a világ legnagyobb mobilszolgáltatója. Hiába vásárolta ki a Vodafone a többi tulajdonost, az egy éve, a Vivendi kezében lévő 44 százalékos részesedésért ajánlott 6,8 milliárd eurós vételár nem győzte meg a franciákat. Ráadásul a franciák opcióik révén bármikor többségi tulajdonosaivá válhatnak az SFR-nek.
A Vodafone vezérigazgatója Arun Sarin szerdán tett bejelentése azonban arra enged következtetni, hogy ismét nekifeszülhet egymásnak a két óriáscég. Az elemzők hosszú alkufolyamatra számítanak, mivel a Universal eladásával a médiából kihátráló Vivendi a távközlést jelölte meg fő tevékenységének. Az SFR pedig a maga 13,9 millió ügyfelével és 35 százalékos franciaországi piaci részesedésével a vállalat ékköve, amely ráadásul komoly nyereséget is termel.
A Vodafone oldaláról ugyanakkor szintén súlyos érveket találunk a terjeszkedésre. Franciország az egyetlen a mobilcég európai térképén, amely fehér foltként töri meg a vállalatbirodalom egységét. A cég vezérigazgatója ennek megfelelően kijelentette, hogy fel kívánják mondani a Vivendivel kötött opciós szerződésüket, és a Vodafone többségi tulajdonába fog kerülni az SFR.
Kapcsolódó anyag
A (média)birodalom visszavág
Éleződő helyzet a Vodafone és a Vivendi között
A Vodafone újra a francia piac felé kacsintgat, és a Vivendivel közösen birtokolt SFR vállalat ellenőrzéséért harcba kíván szállni.