"Az ajánlattevők számát nem mondhatom meg, és azt sem, hogy kik tették az ajánlatokat" - tette hozzá. A vezérigazgató annyit közölt: a tender minden bizonnyal eredményes lett és a főváros pénteken ad tájékoztatást az adásvételről.
A tenderkiírás szerint a minimális ár 16 milliárd forint, az Elmű-részvények jelenlegi árfolyamán a csomag értéke közel húszmilliárd forintot tesz ki.
Az RWE áll az egyik ajánlat mögött, amire abból lehet következtetni, hogy a német cég szerdán bejelentette: megállapodást kötött a WestLB AG-vel, hogy összehangoltan járnak el az Elmű Nyrt.-ben való további befolyásszerzés érdekében.
Sajtóértesülések szerint a Magyar Villamos Művek (MVM) is az ajánlattevők között van, de az MVM-nél ezt egyelőre nem erősítették meg.
A német RWE 55,26 százalékkal, az EnBW 27,25 százalékkal, Budapest Főváros Önkormányzata pedig pontosan 10,54 százalékkal tulajdonosa az Elműnek, a többi részvény kisrészvényeseknél van.
Amennyiben az RWE a befutó az Elmű tenderen, akkor az EnBW-vel együttesen 90 százalék fölé kerülnek, ami jogszabályi lehetőséget ad a kisrészvényesek kiszorítására és a tőzsde elhagyására. A Concorde Értékpapír Zrt. elemzője, Tabányi Mónika számításai szerint az ajánlati ár 31.620 forint lenne a jelenlegi helyzet alapján, de ha a főváros részesedésének értékesítése a meghirdetett minimális áron és a tőzsdén történik, akkor a kiszorítás minimális ára 25.320 forintra mérséklődne.
Az Elműben a csütörtöki tőzsdenapon 14 óráig három részvényre született üzletben a szerdai záróárhoz képest 190 forinttal 30.690 forintra emelkedett a részvény árfolyama, míg a szerdai kereskedésben hatszáz forintot erősödött a papír, de a 30.500 forintos ár jócskán elmarad az 52 hetes 37.000 forintos csúcstól.