Önkormányzatok, civil szervezetek, munkaadói szervezetek és munkaerő-toborzók képviselői előtt mondott beszédében Hanson emlékeztetett rá, hogy a börtönévek alatt sokan továbbképzik magukat, áll a Humán Rent hírlevelében.
A brit kormány elkötelezett amellett, hogy több bűncselekményért elítélt, büntetését letöltött személy térhessen vissza a munka világába. Ez ugyanis nagyban csökkentheti a visszaeső esetek számát. A politikus úgy fogalmazott: „a börtönök nem állnak kívül a társadalmon, részesei annak a közösségnek, amelyet szolgálnak”.
Egy friss kutatás szerint a munkaadók túlnyomó többsége pozitív tapasztalatokról számolt be a priuszos kollégák alkalmazása kapcsán. A megkérdezettek közel 80 százaléka szerint a korábbi elítéltek jól beilleszkednek a munkahelyi közösségbe, keményen dolgoznak, és megbízhatóak.