Sok jól képzett szakember került ki tavaly az egyetemekről, de ha mi mondjuk a hatvanas évek végén végeztünk, ezt nem feltétlenül kell letagadni. A leendő munkáltató úgyis kiszámolja a tényeket a meglevő dátumokból, vagy felméri az életkorunkat az állásinterjún.
Használjunk beszélt nyelvi kifejezéseket az önéletrajzban és a kísérőlevélben. A 'használ' például sokkal természetesebb, mint a 'hasznosít'.
Sok pályázó bízik abban, hogy a színes papír, a feltűnő betűtípusok vagy a nagy betűméret, a nagybetűvel való kiemelés lendít a cv-n. Ha azonban túl sok mindent kiemelünk az önéletrajzban, valójában nem emelünk ki semmit. Ha formai trükköket nem alkalmazunk, akkor a figyelem a tartalom felé fordul. Az önéletrajzban található információk is eladhatják a jelöltet.
Ha a cv-ben a számítógépes készségeinket hangsúlyozzuk, akkor lehetőleg ne kézzel írt borítékban küldjük el azt, amennyiben postai úton tesszük. Ha bemutatjuk a tudásunkat, azzal jóval hihetőbbé tesszük.
A fő tanács, hogy az érthetőség a legfontosabb. Mindig gondoljunk az olvasóra, mikor önéletrajzot írunk.
(Menedzsment Fórum)
Fejvadászok tippjei az önéletrajz-íráshoz
Vannak olyan trükkök az önéletrajzok írása során, melyeket csak azok ismernek, akik maguk is vesznek fel új munkatársakat. Ezek megismerése nem érdektelen, hiszen a jó CV belépő az új munkahelyre.