A beruházók 48 megawatt teljesítményű parkot szándékoztak létesíteni a magyar-osztrák határ közelében, s ennek megfelelően alakították ki az infrastruktúrát, azonban csak 24 megawattra kaptak engedélyt a Magyar Energia Hivataltól - közölte Hoffmann László az ECH ügyvezető igazgatója. A cég vezetője bízik benne, hogy az energia hivatal referenciaként kezeli az elkészült parkot, és a társaság hamarosan engedélyt kap a fejlesztés folytatásához.
Mostanra 12 szélerőművet állítottak fel a területen. A kivitelezésben 8 millió euró értékű munkát magyar alvállalkozók végeztek el. A széltornyok 78 méter magasak, rotorjuk 90 méter átmérőjű. A 12 géptől évente 52 ezer megawattóra termelést várnak. A beruházás megtérülési ideje 10-13 év. A park várhatóan legalább három évtizeden keresztül termeli az elektromos áramot üzemanyagköltség nélkül.
A megújuló energiát a mosonmagyaróvári alállomáshoz juttatják, onnan kerül az országos hálózatra. A megtermelt energiát 13 évig köteles átvenni az állam által kijelölt kereskedő cég. A park próbaüzeme jövő év első napjaiban indul, a kereskedelmi üzemet pedig várhatóan februárban kezdik.
A létesítmény teljes egészében magánberuházásból valósult meg. A gazdasági minisztérium a társaság Környezetvédelem és Infrastruktúra Operatív Programra benyújtott pályázatát elutasította.
Az ECH Kft.-t 2001-ben alapította 2 spanyol szakmai befektető cég, az Acciona Eólica CESA S. L., és a GEHC Energias Renova bles S. L. , valamint a magyar LG Energia Kft.
Az Acciona a világ legnagyobb független szélerőműves cége: 3 ezer megawattos kapacitású szélerőművel rendelkezik. Tőzsdei cég, a világ több mint 60 országában van érdekeltsége.