Komoly visszahangot kapott például, a Heineken által felvásárolt osztrák BBAG ügye. A tranzakció során, a hazai befektetővédelmi szervezetek szerint a holland vállalat a magyarországi tulajdonosokat (a Soproni Sörgyár - Brau Hungária tartozott a BBAG érdekeltségébe) más megítélés alá vette, mint a Brau ausztriai részvényeseit. A szektor nagyobb ügyletei közé tartozott még a SABMiller által megszerzett olasz Peroni felvásárlása is.
Emellett a német sörpiac volt igen aktív. Előbb az Interbrew szerzett érdekeltséget a Spatenben, amellyel a német piacon vezetővé vált, majd 2003 őszén a harmadik legnagyobb német söripari csoport, a Radeberger jelentett be újabb akvizíciót, a Hofbräu Brauban szerezve érdekeltséget. Ezután a Radeberger fő tulajdonosának, az Oetker-nek is megjött az étvágya, és a német piac legnagyobb szereplőjévé avanzsált azáltal, hogy többségi tulajdonra tett szert a Brau und Brunnenben, megszerezve a Brau und Brunnen topmárkájának számító Jever-t is.
Később a dán Carsberg bolygatta meg a piacot, mivel a három legnagyobb vállalat között számon tartott Holsten-Brauerei sörgyár megvásárlásáról állapodott meg. Hogy a helyzet mégse legyen olyan egyszerű, a világ hatodik legnagyobb sörgyártója, a Carlsberg a Holsten két sörfőzdéjét, a König-Brauereit és a Licher Privatbauereit a Bitburger sörgyárnak adta tovább.
A magyar piacra a mostani esetleges AmBev - Interbrew fúzió nem fog hatni, mivel a brazil cég nincs jelen a magyar piacon. Szakértők szerint a magyar sörpiac túl van a konszolidáción, jelentős változásokat az olyan jelentős fúziók gyakorolnának, mint amilyen a Brau felvásárlása volt.
Kapcsolódó anyagok
Tovább koncentrálódó német söripar
Interbrew offenziva a Balkánon
Gyökeres változás a magyar sörpiaci pozíciókban
Felfordulás előtt a sörpiac
Az Interbrew, a világ negyedik legnagyobb söripari vállalata fúziós tárgyalásokat kezdett az ötödikként rangsorolt brazil AmBev-vel. A felek gyors megegyezését követően, létrejött a világ legnagyobb sörgyártója.