A pontos összeg egyelőre nem ismert a bíróság által kijelölt felszámoló, a Cash & Limes Rt. előtt, miután a hitelezői igények bejelentésére szabott törvényi határidő még nem járt le. Az adós társaság kötelezettsége félmilliárd forintra is növekedhet, ha a felmondási időszakra járó bért és a végkielégítések összegét is hozzászámítjuk. A dolgozók számára némi gyógyírt jelentett, hogy több hónapja elmaradt bérüket megkapták a bérgarancia alapból.
A felszámolási eljárást a Herukon Rt. egyik beszállítója, egy egyéni vállalkozó kezdeményezte. Az 1954-ben alapított társaság összes tartozásának rendezésére szakemberek jelenleg nem látnak esélyt.
A gyáringatlanra a korábban meghirdetett 130 millió forintért sem tudott vevőt találni a Herukon vezetése, ráadásul a három másik varroda sem képvisel jelentős értéket. A sátoraljaújhelyi gyár egy részét a felszámoló bérbe adta egy hazai vállalkozásnak, amely nyolcvan fővel indítja újra a termelést, s még a közeljövőben ugyanennyi dolgozó felvételét ígérte.
A konfekcióruháiról, öltönyeiről ismert Herukon Rt. korábbi elnök-vezérigazgatója május elején már bejelentette, hogy állami segítség nélkül nem tudnak talpon maradni, s munkahelymegtartó támogatást kért és kapott is, 48 millió forint értékben. Az összeg folyósítása azonban nem történt meg, mivel annak előfeltétele volt, hogy a cégnek ne legyen köztartozása. Pétervári Csaba akkor 80 milliós kinnlevőségről számolt be, amelynek behajtását eleve reménytelennek ítélte. Ehhez járult még a közüzemidíj-elmaradások és a köztartozások 70 millió forintra duzzadt összege. A végső döfést az adta meg a cégnek, hogy bankja bejelentette: nem ad több hitelt, így a gyártás megszűnt, számolt be a Világgazdaság.