A Magyarországon jelenleg 10-11 ezer főt foglalkoztató Flextronics stratégiai terve az, hogy már a közeljövőben egyre több, magasabb szintű, a jelenlegieknél nagyobb hozzáadott értékű szolgáltatást nyújt megrendelőinek, s hangsúlyt a termékgyártásról áthelyezi a termékfejlesztésére, illetve a kutatás-fejlesztésre, valamint a disztribúciós megoldásokra. Ennek jegyében Zalaegerszegen már létrehozták azt a jelenleg 30 fős oktatási, technológiai központot, amely a tervek szerint a bázisa lesz az új tevékenységeknek, így a kutatás-fejlesztésnek.
A Tabon, Zalaegerszegen, Nyíregyházán és Sárváron termelő Flextronics 10 évvel ezelőtt kezdte tevékenységét Magyarországon, s 1993-ban mindössze 167 főt foglalkoztatott. Azóta jelentősen bővítette itteni működését, s ma már a világ legjelentősebb telekommunikációs és informatikai vállalatainak gyárt készterméket és elektronikai alkatrészeket.
Az ügyvezető igazgató a Flextronics magyarországi tevékenységéről nem közölt adatokat, csupán annyit mondott, hogy az idei pénzügyi évben világszinten 13 milliárd dollár körüli árbevételt ér el, aminek 42-43 százaléka az európai gyárakból származik. Hozzátette: Magyarország jelentős súlyt képvisel az európai gyártáson belül.
MTI-Eco
Flextronics: Magyarország K+F és logisztikai központ lesz
A Flextronics a jövőben a termékgyártás helyett egyre inkább a szolgáltatásokra, ezen belül a logisztikai megoldásokra és a termékfejlesztésre helyezi a hangsúlyt, s mindebben kulcsszerepet szán Magyarországnak - közölte Peter Baumgartner, a társaság európai ügyvezető igazgatója kedden Budapesten sajtótájékoztatón.