A mostani állapotok: tekintse meg galériánkat!
A PR-igazgató szerint azonban a késést nem a hiányzó engedély, hanem az árvíz okozta. A kiöntött Duna miatt napokra leállt a munka, mivel a folyó alámosta az épületeket, ráadásul a szennyvizet is visszanyomta a csatornarendszerből. Emiatt talajcserére volt szükség a területen. A víz a toronydarukban is kárt tett, így azokat csak később lehetett elbontani.
A cég emberei, hogy elkerüljék a nagyobb pusztítást, március végén elárasztották az új medencéket és a vízkezelő gépházat. Ellenkező esetben a megemelkedett talajvíz szétnyomhatta volna a medencetesteket. Mindeközben az árvízi veszély miatt a területről elszállították az építési anyagokat, amiket csak napokkal később lehetett visszahozni. A fennakadás mintegy 200 millió forinttal emelte meg a költségeket, ezt azonban a megrendelő kifizeti a cégnek.
"Az uszodabővítést mi továbbra is presztízsberuházásnak tartjuk" - mondta el kérdésünkre Varga Mihály, a KÉSZ Kft. ügyvezető igazgatója. "Aki ismer bennünket, továbbra sem kérdőjelezi meg megbízhatóságunkat. Ez nem egy privatizált cég, mi mindent a nulláról kezdtünk, jövőre már 25 éves fennállásunkat ünnepeljük."
Mint ismert, a Magyar Úszó Szövetség még 2002. december 14-én nyerte el a 2006-os verseny megrendezésének jogát. Az Európai Úszó Ligát akkor még egy Lágymányosra tervezett teljesen új fedett komplexummal vette le a lábáról. A közel nyolcmilliárdosra tervezett beruházás a kormányváltást követően azonban végleg léket kapott. Az államháztartás kedvezőtlen helyzete miatt 2,2 milliárdra csökkentették a támogatást, amiből már nem lehetett finanszírozni egy új létesítmény megépítését.
Az egyeztetések után az akkori Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium a Magyar Úszó Szövetséggel karöltve végül a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda mellett döntött. A bővítésre a megkurtított összeg is elegendőnek bizonyult. Az, hogy erre a LEN is rábólintott, azt többen sportdiplomáciai bravúrnak tartják. A környezetvédők és a civil szervezetek azonban már nem emésztették meg ilyen könnyen a történteket. Elfogadhatatlannak tartották, hogy a főváros védett területét szemelték ki a beruházásra. Ezzel megindult a fellebbezések, tiltakozások, tüntetések és feljelentések sorozata, ám a beindult gépezetet már nem tudták megállítani.
Bár a csúszás majdnem keresztbe tett az Eb-nek, a KÉSZ Kft. mellett már a kormányzat illetékesei is biztosak abban, hogy júliusban a Margit-szigeten dörrenek el startpisztolyok.
Kiss Gergely
Menedzsment Fórum