1p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A repülőgép-alkatrészeket gyártó amerikai United Technologies Co. beszállítója lesz a győri székhelyű Borsodi Műhely Kft. A magyar társaság Szombathelyen tervez új üzemet, olvasható a Napi Gazdaságban.

A három gyártóbázist működtető Borsodi repülőgépek gázturbináihoz gyárt majd különböző fém alkatrészeket. A gyártásba bekapcsolódó magyar dolgozókat az Egyesült Államokban vagy Lengyelországban képezik ki.

A közelmúltban a cégnél döntés született arról is, hogy a növekvő megrendelések miatt új gyártóbázis építenek a szombathelyi Claudius ipari parkban. A cég jelenleg bérli a telephelyét, melyet saját tulajdonú ingatlanra kívánnak cserélni. A magyar cég beszállítója többek között az Opelnek, az Audinak és a LuKnak is, jelenleg 77 alkalmazottat foglalkoztat, írja a Napi Gazdaság.

Kapcsolódó anyagok:
Győr helyett Indiában készülnek a BMW-k
BMW és Mercedes is készülhet Győrben

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!