2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Országgyűlés által egyhangúlag jóváhagyott bankmentő csomag kapcsán tervezett lépésekről egyeztetett Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kedden a pénzügyi élet vezetőivel. Úgy tűnik, hogy a csomag egyik eleme, az állami garancianyújtás a bankok forrásszerzéséhez kiemelt szerepet fog kapni a kormányzati munkában.

Nagyon komoly garanciákat fogunk nyújtani a bankok hitelfelvételéhez – jelentette ki Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, azután az egyeztetés követően, amelyet a pénzügyi élet vezetőivel tartott. Ehhez a bankmentő csomaghoz tegnap - hosszú hónapok vitája után - az Országgyűlés is megadta a felhatalmazást.

A dolog érdekessége, hogy ezt egyhangúlag szavazta meg a parlament - vagyis az ellenzék is áldását adta a bankmentésre.

A csomagról egyébként az IMF-vel és a Word Bankkal kötött megállapodás után értesült a magyar közvélemény, és úgy tudni, hogy a Világbank 1,3 milliárd dolláros hitele, illetve az Európai Unió által nyújtott pénz egy része használható fel a magyar bankok támogatására.

A csomag egyik eleme a garancianyújtás, amely a miniszterelnök szerint segít elegendő forrást szerezni a bankoknak, biztonságosabbá teszi a működésüket, és olcsóbbá teszi majd a lakossági hitelezést.

Lehet, hogy tőkeemelésre nem lesz igény


A csomag másik eleme a tőkeemelés egyes kereskedelmi bankokban, ami természetesen azokra vonatkozik, akik kérik.

Gyurcsány Ferenc ezzel kapcsolatban kifejtette, hogy nem ingyenpénzt adnak a bankoknak, hanem hitelt, amelynek komoly kamatai lesznek. A miniszterelnök szerint a közpénzek nem arra valók, hogy „rosszul gazdálkodó magáncégeket támogassanak vele.”

Arról is megegyezés született, hogy bővíteni fogják a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének jogkörét, amely elsősorban fokozott kockázattal bíró új termékek bevezetését kívánja megakadályozni.

Az "előrelátó felügyelet lehetőségét teremti meg ez a törvénymódosítás" - fűzte hozzá a kormányfő összefoglalójához Farkas István, a PSZÁF Felügyeleti Tanácsának elnöke.

A miniszterelnök szerint a törvénymódosítással a kormány azt akarja elérni, hogy a PSZÁF meg tudjon akadályozni jövőben kialakuló  problémákat, jobban tudja kezelni a pénzügyi rendszerben felmerülő kockázatokat, képes legyen védeni a betétesek érdekeit.

VMI

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!