3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az elmúlt napokban történtekre a miniszterelnök is reagált. Gyurcsány Ferenc az OMV tulajdonszerzése kapcsán hiányolja a magyar menedzsmenttel történt egyeztetést, és mint fogalmazott nem cél, hogy bárki 100 százalékos tulajdonrészt szerezzen a Molban.

Gyurcsány Ferenc ellenséges üzleti lépésnek tartja a Mol Nyrt. felvásárlására tett kísérletet - mondta a miniszterelnök egy szerdai sajtótájékoztatón. "Pont azért vittük a tőzsdére a korábban állami tulajdonban lévő olajipari vállalatot, hogy senki se szerezhessen felette száz százalékos irányítást. Az osztrák állami olajvállalat, az OMV felvásárlási kísérlete éppen ezért ellenséges lépés, mert a cég senkivel sem egyeztetett a lépésről" - fogalmazott a miniszterelnök.

A kormányfő azt is elmondta, hogy bár a MOL-ban már nincs állami tulajdon, a kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a felvásárlási kísérletet meghiúsítsa. Bár egy magáncég viszonyaiba csak korlátozottan tud beavatkozni az állam, a kormány és személyesen a miniszterelnök is folyamatosan egyeztet a magyar olajcég vezetőivel arról, hogy milyen stratégiát alkalmazzanak a felvásárlás megakadályozására. A pontos stratégiákról és lehetőségekről a miniszterelnök nem kívánt nyilatkozni, mivel - ahogy fogalmazott - nem szeretné információkkal segíteni az OMV-t.

Egy mostani esetleges felvásárlás esélye ugyanakkor erősen lecsökkent. A Mol kedden ugyanis 5 millió darab saját részvényt vásárolt, így a menedzsment az általa kontrolált - 25 százaléknál nagyobb - részesdéssel gyakorlatilag minden ellenséges felvásárlást meg tud akadályozni. Mint arról az mfor.hu is beszámolt, az alapszabály rendelkezései alapján a 10 százaléknál nagyobb tulajdonrésszel rendelkezők esetében szavazatlimit áll fenn, amely csak 75 százalékos tulajdonrész felett oldható fel.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök nyilatkozatára reagálva az olajtársaság később olyan közleményt adott ki, melyben üdvözölte azt. A MOL méltányolja a kormány és az ellenzék folyamatos támogató magatartását, hogy a MOL-ra vonatkozó korábbi privatizációs elvek és azok megvalósításából származó előnyök továbbra is a vállalat, a részvényesek, a fogyasztók és Magyarország érdekeit szolgálják.

A MOL meggyőződése, hogy egyértelmű értéknövelő stratégiával rendelkezik, melynek célja a részvényesi értékteremtés és a MOL-csoport fenntartható növekedésében érdekelt más jelentős érintett felek érdekeinek védelme, ezért továbbra is annak végrehajtására összpontosít.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!