Az OMV visszalépésének hátterében nyilvánvalóan az a brüsszeli állásfoglalás áll, amely felvásárlás esetén a verseny korlátozását jelentette volna - jegyezte meg a Mol első embere.
A Mol részvények árfolyama azért esett szerdán több mint hat százalékkal, mert most szabadulnak a részvénytől azok az amerikai befektetési alapok, hedge fundok, amelyek azért vásárolták a papírt, mert az OMV 32 ezer forintos felvásárlási ajánlatában reménykedtek - magyarázta Hernádi Zsolt.
A Mol által felvásárolt saját részvények nem vesztek el, azok megvannak - felelte egy kérdésre az elnök-vezérigazgató, hozzátéve, hogy azok egy részét, öt százaléknyit közgyűlési határozat alapján töröl az olajipari társaság, így a részvényesek kezében lévő részvények értéke nő.
Hernádi Zsolt véleménye szerint más külföldi olajtársaságok, például orosz cégek azért nem fognak hasonló ellenséges felvásárlási akciót kezdeményezni a Mol ellen, mert a 10 százalékos szavazati korlát mellett az alapszabály megváltoztatásához 75 százalékos részvényesi többség szükséges, és amint a példa mutatta, Brüsszel nem kívánja korlátozni a versenyt a régióban.
Az esettel kapcsolatos összes hírt megtalálhatja a Menedzsment Fórum OMV-Mol csata című dossziéjában összegyűjtve.