Hernádi Zsolt szerint a két cég (egyesülés esetén) három országban is csaknem százszázalékos monopolhelyzetbe kerülne, ugyanis "átfedő, és nem egymást kiegészítő" vállalatokról van szó, és ezért kényszerítenék a versenyfelügyeletek a kiárusításra.
Hernádi a londoni gazdasági napilapnak nyilatkozva határozottan visszautasította azokat a híreszteléseket, amelyek szerint a Mol fontolóra venne egy ellenajánlatot valamely orosz cég részéről. A magyar vállalat vezetője szerint az orosz sajtóban megjelent jelentések, amelyek szerint a Lukoil olajcég léphetne fel "mentőangyalként", az ő azon nyilatkozatának félreértésén alapulnak, amelyben azt mondta: a Mol örülne az együttműködésnek egy orosz partnerrel, például a Lukoillal vagy a Rosnyefttyel.
"Jelentős szinergiákat lehetne elérni egy orosz partnerrel, de ez nyilvánvalóan nem vállalati szinten jelentkezne" - idézte Hernádi Zsoltot a Financial Times.
A lap megjegyzi, hogy Hernádit furcsamód egy olyan dokumentum segíti a Mol védelmében, amelyet a JP Morgan befektetési ház vázolt fel "A Mol védelme átvétel ellen" címmel, még 2002-ben. Akkor a bank a magyar cég tanácsadója volt. A JP Morgan most a Molra pályázó OMV-t látja el tanácsokkal.