3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Web 2.0 őrületet sokan a mindennapi üzleti élet részeként, a közösségi portálokat pedig a toborzási folyamat eszközeként használják. A munkaadók így próbálják megállapítani, hogy a jelölt rendelkezik-e az általuk előnyösnek tartott tulajdonságokkal és ezáltal felmérni, hogy alkalmas-e az állás betöltésére.

A jövő álláskereső portálja?

Mind a munkaadók, mind a munkavállalók szempontjából számos újdonságot hoztak a közösségi oldalak, amelyek ma már gyakran elsőszámú tájékozódási pontot jelentenek. Az állást keresők az ismerőseiktől itt értesülhetülhetnek szabad pozíciókról, vagy érdeklődhetnek cégek iránt, de őket is éppen úgy le lehet ellenőrízni.

Ennek persze az a következménye, hogy sokan éppen azért ágálnak az olyan közösségi portálok mint a Myspace és a Facebook (vagy éppen a magyar Iwiw) ellen, mert az szerintük betör a személyes szférába és tönkreteszi a közösségi élelet. Sokak úgy vélik, nem helyes, ha a munkáltató vagy toborzó megnézi a személyes információkat ezeken a portálokon, mert az a legtöbb esetben diszkriminációhoz vezet. Szerintük nem szabadna ezek alapján ítélkezni a jelöltekről - áll az Online Recruitment cikkében.

Azok, akik bolondosak, és nem mindennapiak a munkahelyen kívül, teljesen máshogy viselkedhetnek a munkahelyeken. Ugyanolyan intelligensek, lojálisak és szorgalmasak lehetnek, mint bármely más leendő munkatárs, miközben az adatlapjuk esetleg előítéletet szül velük szemben.

Ezzel együtt a közösségi oldalak használata "pikáns ízt adhat" a toborzásnak, de fontos, hogy ne kizárólagosan azt használják a munkaerő-felvételkor. Ráadásul az is bekövetkezhet, hogy ugyanaz a név mást takar, és rossz információ alapján ítélkeznek a jelöltről, figyelmeztetnek a szakemberek.

Másfelől ez egy üdvözlendő útja lehet az új munkatársak keresésének és egy tehetséges csapat kialakításának. A cégek így el tudják kerülni, hogy olyan embereket vegyenek fel, akiket nem akarnak a szervezetükben látni személyiségjegyek és érdeklődésük alapján.

Mi az, amit - álláskereséskor - mindenképp kerülni kell a közösségi portálokon?

  • bármilyen bűncselekményről szólni
  • régi munkahelyi sérelmekről írni
  • a szexuális életünket és ivászati túráinkat ecsetelni
  • illetlen fotókat feltölteni
  • csúnya szavakat használni
  • őrült fotókat elhelyezni
  • nem elfogadott csoportokat ismerősnek felvenni
  • naphosszat az ilyen honlapokon lógni a munkahelyen, hiszen így megbízhatatlan, nem a munkájával foglalkozó embernek fognak tartani

Ami segíthet:

Érdemes két profilt készíteni: egy személyeset - amit elrejtünk és csak a barátainkan teszünk elérhetővé - és egy hivatalosat. Ez utóbbit használjuk arra, hogy megadjuk a munkahelyi e-mail-címünket és egyéb kontaktjainkat, itt létrehozhatunk munkahelyi kapcsolatokat és egy profi fényképet is elhelyezhetünk. Így bárki megmutathatja előnyös oldalát leendő munkaadójának.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!