A lap informátorai úgy tudják, hogy az osztrák cég többet kínál majd a részvényekért, mint a jelenlegi tőzsdei ár. A Népszabadság más forrásai ugyanakkor nem tudnak ilyen szándékról, így ma derül ki, hogy valóban előáll-e vételi ajánlatával az OMV. Ha igen, akkor minden eddiginél keményebb harc kezdődik a Mol irányításáért - valószínűsíti az újság.
Miután a tőzsdei vásárlások folytán a Mol menedzsmentje a részvények 36-37 százaléka felett diszponál, így az OMV tranzakciójának logikája megkérdőjelezhető. Az mfor.hu csütörtöki írása szerint ugyanis az OMV esélye a sikeres felvásárlásra elég csekélynek tűnik.
A társaság alapszabálya szerint ugyanis szavazati limit van, a 10 százaléknál nagyobb részesedéssel rendelkező tulajdonosok sem szavazhatnak a cég közgyűlésén a voksok tizedénél többel. Így gyakorlatilag
csak a vállalat vezetésének egyetértésével lehetséges a felvásárlás. Igaz, teszik hozzá az elemzők a Mol menedzsmentje sem igazán találja a kiutat a komplikálttá vált helyzetből.
A pletykát, hogy azonnal ajánlatra készülne a Mol Nyrt. egészére az OMV péntek délelött rövid úton cáfolta. Megerősítették ugyanakkor, hogy szeretnének tárgyalni a Mollal a jövőbeli együttműködésről. Egészen bizonyos, hogy nem teszünk ma ajánlatot a Molra, ez kizárható. Nincs semmiféle új hír. Továbbra is nyitottak vagyunk tárgyalásokra - mondta az OMV vezető szóvivője, Bettina Gneisz-Al-Ani péntek délelőtt.