3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Csaknem kizárólag pénzügyi szakemberek, bankárok és közlekedési-logisztikai cégek vezetői alkotják azt az álomcsapatot, amelyet a héten nyilvánosságra hozott, állami vagy önkormányzati cégeknél érvényes fizetések nagysága alapján állított össze az mfor.hu. A kezdő tizenegybe havi bruttó 2,8 millió forint alatt már nem lehetett bekerülni, a sztárjátékosoknak pedig nyolcmillió feletti összeget pengetnek ki a tulajdonosok – tehát végső soron az adófizetők.

A pénzügyi és a közlekedési-logisztikai szektorban éri meg ma leginkább vezetőnek lenni Magyarországon, az állami vagy önkormányzati fenntartású cégek havi bruttó alapfizetéseit figyelembe véve – derül ki lapunk a héten nyilvánosságra hozott fizetések alapján összeállított toplistájából.

"Sztárgázsik" az MNB-nél

A legjobban fizetett állami cégvezérek válogatottjába a legtöbb játékost, szám szerint hármat a Magyar Nemzeti Bank adta. Simor András elnök nyolcmillió forintot hajszállal meghaladó havi bruttó alapfizetésével a csapat második legdrágább spílerének számít, de sztárgázsit kap két "fegyverhordozója", Karvalits Ferenc (6,4 millió forint) és Király Júlia (5,6 millió forint) is.

Szintén a pénzügyi szférából verekedte be magát az álomtizenegybe Erős János és Bodnár Zoltán. Előbbi a Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgatójaként 3,66 millió forintot kasszíroz havonta, és szinte ugyanekkora juttatásban részesül a Magyar Export-Import Bank Zrt. vezére. Érdekesség, hogy ettől némileg elmarad a bankokat felügyelő Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatójának, Kamarás Miklósnak a juttatása (3,5 millió forint).

A nagy csapat - kisebbségben a szebbik nem


A csapat másik része a közlekedési-logisztikai szektorhoz köthető cégektől érkezett. Meglepetésre ez az ágazat adja a válogatott legdrágább tagját, a főnökét fizetés tekintetében ötször leköröző Klados Gusztávot.

Segédmunkásként kezdte

A jelenleg a BKV projektmenedzsereként ténykedő szakember szó szerint mélyen kezdte pályáját, hiszen - mint azt a HVG-nek korábban elmondta – műegyetemista korában még két metróállomás között dolgozott lapátos segédmunkásként. Később - természetesen már vezető beosztásban - a világ minden táján épített alagutakat és metrókat, mígnem a nehéz sorsú négyes metró kedvéért hazajött – havi több mint 8 millió forintos alapfizetésért.

Szektorbeli kollégái munkáját már korántsem díjazzák ennyire: Heinczinger István MÁV-vezér 3,4 milliós havi bérével a válogatott középmezőnyének alsó felét erősíti, a 2,84 milliós juttatásban részesülő  Szűts Ildikó (Magyar Posta) pedig a tizenegy legrosszabbul fizetett játékosai közé tartozik – Nagy Attilával (Állami Autópálya Kezelő Zrt., 2,95 millió forint) és Reményik Kálmánnal (Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. 2,8 millió forint) együtt. 

A válogatottból 2,765 millió forintos havi bérével csak hajszál híján maradt ki Mártha Imre. A Magyar Villamos Művek Zrt. "kispados" vezérigazgatóját azért is érdemes megemlíteni, mivel ő az alapbér kétmillió forint feletti részét a Kríziskezelő Alapba fizeti be.

Érdekesség egyébként, hogy az ötmillió forint feletti vezetők egyike sem jogosult prémiumra, míg a többiek egységesen maximum nyolcvan százalékos bónuszban részesülhetnek.   

W. B.   

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!