Az OKISZ elkészítette állásfoglalását a koalíciós megállapodás kiegészítéséről. Az állásfoglalásról kiadott közlemény rámutat: a kis- és középvállalkozások versenyhelyzete rossz. A magyar kis- és középvállalkozások nominálisan tizedannyi jövedelmet termelnek, mint az EU-15 átlaga. Az OKISZ helyzetelemzése szerint a magyar kis- és középvállalkozásoknak mindössze 20-22 százaléka bankképes, szemben az uniós 70-85 százalékkal.
Az OKISZ szerint a kis- és középvállalkozások fejlődését akadályozó tényezők között szerepel a bérek és jövedelmek magas közterhe, az adminisztrációs kötelezettségek nagysága, a piaci környezet gyengesége, a tisztességtelen verseny jelenléte, az alacsony tőkeellátottság. A szövetség támogatja a vállalkozások fenntartható piaci finanszírozását elősegítő pénzügyi programot, ugyanakkor szükségesnek tartja rögzíteni - a vállalkozói biztonság érdekében - a kiszámítható és stabil árfolyam-politika fontosságát.
Egyetértenek a vagyoni típusú adókkal
A szövetség egyetért a vagyoni típusú adók bővítésének szándékával, és felveti a forgalmi típusú bevételek növelésének lehetőségét a bérterhek mérséklésének elősegítése érdekében. Állásfoglalásában a luxusadóval kapcsolatban eddig megjelent nyilatkozatokat átgondolatlannak tartja a szövetség, a kivethető értékhatár 50 millió forintra leszállítását pedig nem minősíti a "luxus" megadóztatásának. Az OKISZ felveti a külföldön lévő magyar tulajdonú ingatlanok, egyéb luxus vagyontárgyak - helikopter, hajó, műtárgyak, festmények, ékszerek - vagyonadózási körbe bevonásának lehetőségét.
A Magyar Iparszövetség közölte: a kis- és középvállalkozások helyzetének javítását hosszú távú és folyamatos feladatnak tartja, ezért egyetért a kormány és az érdekképviseletek közötti folyamatos párbeszéd szükségességével, ehhez a legmegfelelőbb fórumnak az Országos Érdekegyeztető Tanácsot tekinti.