A másodlagos hőfelhasználású beruházásokkal együtt az erőmű több ezer családnak teremt majd munkahelyet a felső-szabolcsi térségben - tette hozzá.
Az eredeti tervek szerint az 1,5 milliárd euró, mintegy 400 milliárd forintos költségből épülő, kombinált ciklusú, gázturbinás erőmű első, 800 megawatt teljesítményű üzemrészében 2011 végén, 2012 elején indul az energiatermelés. A további két, ugyancsak 800-800 megawattos erőműrész 2015-re készül el - mondta a kft. vezető tisztségviselője.
A sajtótájékoztatón Tóth Árpád a nyírtassi erőművel kapcsolatban kiemelte: áramtermelése nagyobb lesz, mint a paksi atomerőmű teljesítménye, s a magyarországi, 6500 megawattos csúcsfelhasználás egyharmadát biztosítja. Az új energiaüzem hatásfoka 58 százázalékos lesz, szemben a jelenlegi erőművek 30-35 százalékos mutatójával, s ezáltal akár olcsóbb is lehet az áram.
A létesítmény a legszigorúbb környezetvédelmi előírások szerint épül, turbinái a működés során zajt, káros anyagot nem bocsátanak ki.
Az üzemelés során keletkező hő helyi hasznosítására kapcsolódó beruházási programot is kidolgoztak, így melegházi zöldség-, fűszer- és dísznövénytermesztés indulhat a környéken, szárítóüzemek épülhetnek, továbbá melegvizi haltenyésztés kezdődhet és halfeldolgozó létesülhet a környéken.
Az ügyvezető igazgató bejelentette: nyírségi társadalmi szervezetek támogatására kétmillió alaptőkével nyitott pénzügyi alapot hoztak létre, amelyet a United Way Magyarország karitatív szervezettel működtetnek együtt 2009. januárjától. Céljuk a közhasznú szerveződések támogatása.