2p

A gazdaságra is jó hatással van, ha nemcsak férfiak kerülnek az irányítói tisztségekbe.

Skócia az egyik legideálisabb hely, hogy nők vezetővé váljanak, derül ki a BBC Online cikkéből. A The Grant Thornton International Business Owners huszonhat országra kiterjedő kutatásába 6900 női főnököt vontak be. Mint kiderült, Skóciában a vezető posztokon levők 21 százaléka nő, ami magasabb, mint például a fővárosban, Londonban, ahol ugyanez az arány 19 százalék. Észak-Írországban 16 százalékban képviselteti magát a gyengébb nem az irányító pozíciókban.

Sacha Romanovitch, a Thornton szakértője szerint vannak regionális eltérések a nők elfogadottságában, és egyértelmű, hogy számos munkahelyen nem helyeznek nőket főnöki pozíciókba. A kutató cég munkatársa szerint nem lenne megengedhető, hogy nemi alapon diszkrimináljanak bizonyos posztokon, mivel ezzel a tehetséges szakemberek kihasználását, és a foglalkoztatottság bővülését is akadályozzák.

A világon Oroszországban van a legtöbb női főnök, a cégek 89 százalékában megjelennek a magasabb menedzseri körben. Ezt követi a Fülöp-szigetek 85 százalékkal. Az USÁ-ban a vezetői testületek háromnegyedében ülnek nők. Ugyanez az arány Pakisztánban és Hollandiában 27 százalék.

(Menedzsment Fórum)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!