Skócia az egyik legideálisabb hely, hogy nők vezetővé váljanak, derül ki a BBC Online cikkéből. A The Grant Thornton International Business Owners huszonhat országra kiterjedő kutatásába 6900 női főnököt vontak be. Mint kiderült, Skóciában a vezető posztokon levők 21 százaléka nő, ami magasabb, mint például a fővárosban, Londonban, ahol ugyanez az arány 19 százalék. Észak-Írországban 16 százalékban képviselteti magát a gyengébb nem az irányító pozíciókban.
Sacha Romanovitch, a Thornton szakértője szerint vannak regionális eltérések a nők elfogadottságában, és egyértelmű, hogy számos munkahelyen nem helyeznek nőket főnöki pozíciókba. A kutató cég munkatársa szerint nem lenne megengedhető, hogy nemi alapon diszkrimináljanak bizonyos posztokon, mivel ezzel a tehetséges szakemberek kihasználását, és a foglalkoztatottság bővülését is akadályozzák.
A világon Oroszországban van a legtöbb női főnök, a cégek 89 százalékában megjelennek a magasabb menedzseri körben. Ezt követi a Fülöp-szigetek 85 százalékkal. Az USÁ-ban a vezetői testületek háromnegyedében ülnek nők. Ugyanez az arány Pakisztánban és Hollandiában 27 százalék.
(Menedzsment Fórum)
Káros a nők kiszorítása a vezetői székekből
A gazdaságra is jó hatással van, ha nemcsak férfiak kerülnek az irányítói tisztségekbe.