2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A kelet-középeurópai országok közül Magyarországon a legkisebb a vásárlóerő, ez az osztrákénak alig 22 százaléka.

Forras: MTI

A kelet-középeurópai országok közül Magyarországon a legkisebb a vásárlóerő, ez az osztrákénak alig 22 százaléka - derül ki az osztrák RegioPlan Consulting csütörtökön ismertetett vizsgálatából. Az osztrák sajtóban közölt adatok szerint a keleti régióban a vásárlóerő még az első helyen álló Szlovéniában is alig éri el az ausztriainak az 55 százalékát, Csehországban ez az arány 43,6, Horvátországban 33,5, Lengyelországban 31,5, Szlovákiában 26 százalék, Magyarországon pedig csupán 22,3 százalék az 1998-as adatok alapján.

A tanulmány készítői szerint Magyarország ugyan a gazdasági növekedés adatait tekintve - Szlovénia és Lengyelország mellett - az egyik legsikeresebb reformországnak számít, a bérszínvonal azonban igen alacsony, ami elég egyértelműen jelzi, milyen eltérés lehet egy ország gazdasági adatai és az állampolgárok életszínvonala között. Az eltérő jóléti színvonal megmutatkozik a háztartási kiadásokban is: míg egy osztrák háztartás 1998-ban 368 ezer schillinget költött, Magyarországon egy-egy háztartásra éves szinten az ausztriai értéknek mindössze 30 százaléka jut.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!