Szó esett arról is: az internet terén Magyarországnál fejlettebb államokban általában a sajtó többi ágára vonatkozó szabályokat alkalmazzák - a szükséges módosítások után - a világhálón megjelenő anyagokra.
Az eseményen felszólalók szerint bizonyos változtatásokkal a magyar sajtótörvény is alkalmassá tehető e szolgáltatók kezelésére; azokban az esetekben pedig, amelyekben a jogszabály nem feleltethető meg az internetes médiára, az MTE élne a javaslattétel lehetőségével.
Ennek egyik eleme lenne, hogy a kötelespéldány intézményét törvényben előírt archiválással váltanák ki, de az online műfajhoz igazítanák a sajtó-helyreigazítás szabályait is. Elhangzott az is: az MTE az uniós irányelvekkel, a józan ésszel és a liberális gyakorlattal összhangban, az önszabályozásnak tág teret biztosítva szeretné rendezni a szféra gondjait. Eközben ösztönözni kívánja azt is, hogy mihamarabb teremtődjenek meg a jogi lehetőségek az interneten vagy azzal kapcsolatban felmerülő problémák, viták szakszerű rendezésére.
Alapvetően támogatandónak tekintik a közhasznú, a kulturális, tartalmakat, illetve a civil társadalomnak, a hátrányos helyzetűeknek vagy róluk szóló információkat. Az MTE lényegesnek tartja egy olyan internetes tartalomcímkézési és -szűrési rendszer létrehozását, amelynek segítségével biztosítható, hogy a kiskorúak vagy a bizonyos témák iránt érzékeny csoportok biztonságosan kikerülhessenek a világháló használata során bizonyos tartalmakat.
MTI
Kell-e szabályozni az internetet?
A Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesülete (MTE) szerint a sajtótörvény hatálya alá kellene vonni az online médiát - hangzott el a szakmai szervezet sajtótájékoztatóján.