A lapnak nyilatkozó érdekképviseleti vezetők ennek érdekében a sztrájkot is mint bevetendő eszközt említették, bár mindegyikük bízik a tárgyalásos megoldásban. Állításuk szerint a kormány nem tudja betartani korábbi ígéreteit, mert a megszorítások nem hozták meg a várt eredményeket, az infláció nem csökken, a feketemunka még az állami beruházásoknál is jelen van, s a közös teherviselés nem valósult meg.
A Napi Gazdaság szerint a legforróbb hangulat a pedagógusoknál és a közlekedésben uralkodik. A Budapesti Közlekedési Zrt.-nél és a Budapest Airport Zrt.-nél nem fejeződtek be az idei bértárgyalások, s mindkét helyen elképzelhető, hogy a szakszervezetek ősszel a sztrájkot is "segítségül hívják" a megegyezés kikényszerítésére.
Kerpen Gábor, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke szerint ok lenne a sztrájkra elég: nem nő a tanítók, tanárok bére, és az elbocsátások nemcsak bizonytalansággal, hanem az oktatás minőségének romlásával is járnak, ami sérti a gyerekek érdekeit, írja a Napi Gazdaság.