A fenti problémára az egyszerűsítő megoldás természetesen a gyermekvállalással és -neveléssel kapcsolatos - hiszen általában az anyára hárul a beteg gyerekek gondozásának felelőssége a családokon belül. Ezt az elméletet alátámasztja, hogy mind az egyedülálló, mind a házasságban élő anyák gyakrabban mennek betegszabadságra, mint a gyermeket nem nevelő hölgyek, és az is, hogy a nőtlen apák is többet vannak távol munkahelyüktől, mint azok a férfiak, akiknek nincsen gyerekük - közli az MSNBC.
Érdekes, hogy a családokon belül olyannyira a nők feladata az utódok gondozása, hogy a házas férfiak éppenséggel kevesebb betegszabadságot használnak fel, mint az egyedülállók - legalábbis az amerikai munkaügyi minisztérium adatai szerint.
Mindez azonban nem magyarázza meg azt, hogy a gyermektelenek körében is többet hiányoznak a hölgyek. Egyes kutatók szerint a fenti tények miatt a munkahelyeken már szinte "elvárják" a nőktől, hogy többet legyenek távol, mint férfi társaik, ez pedig egyfajta önbeteljesítő jóslatként működik.
A nőknek emiatt aztán sokkal nehezebb a céghez iránti hűségüket bizonyítani, és minden egyes szabadnap kivételét rossz szemmel nézik a foglalkoztatók.