3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Le kell válniuk a kínai vállalatoknak az állami köldökzsinorról, önállóan kell helytállniuk a globális versenyben - így vélekedett William G. Parrett, a Deloitte Touche Tohmatsu vezérigazgatója az mfor.hu-hoz eljuttatott tanulmányában.

Indokolatlan félelmek Kínával kapcsolatban Egyenlő feltételek

[ajanlo=538][igazitas=left/]

Számos kínai vállalat profitál a kormány támogatásával és védelmével működő "inkubátor-rendszerből". A globális gazdaságban elfoglalt pozíció megőrzése érdekében a kínai kormánynak fel kell hagynia a veszteséges vállalatok támogatásával, a helyi termelők védelmével a külföldi versenytársakkal szemben, és az óriásvállalatokat haladéktalanul le kell választani az állami köldökzsinórról, fogalmazott a cégvezető.

A WTO vállalásokkal összhangban az infrastruktúra fejlesztése - például a bankszektor reformja és a szabályozói környezet fejlesztése - tovább erősítik az eddig elért eredményeket. Az egyenlő feltételek segítségével az életképes kínai vállalatok végül erős, világszínvonalú piaci szereplővé válhatnak.

Vállalatirányítás

A kínai vállalatok menedzsmentjének tisztességével és függetlenségével, valamint a nyilvánosan közzétett információk pontosságával kapcsolatos kérdések változatlanul erősen foglalkoztatják a külföldi befektetőket. Tőkehiányos helyzetből, a stratégiai felvásárlások lehetősége nélkül a kínai vállalatok nehezen tudnak terjeszkedni a gyorsan növekvő kínai piacokon, és még kevésbé tudnak globális szereplővé válni. Bár több sikert is elkönyvelhet, a kínai kormánynak továbbra is biztosítania kell a helyes vállalatirányítás irányába mutató jogi, szabályozói és vállalati környezetet. Ennek a kihívásnak William G. Parrett szerint a kormány meg tud felelni.

"Szemünk előtt születnek az új globális, multinacionális cégek. Néhányukat már régóta ismerjük, csak éppen sokkal életképesebbé váltak a Kínában megszerzett tapasztalataiknak köszönhetően. Mások kevésbé ismertek, vagy éppen teljesen új, kínai központú piaci szereplők. A kínai vállalatoknak minden kétséget kizáróan hatalmas kihívásokkal kell szembenézniük a közeljövőben. Ugyanakkor nem szabad engedni, hogy a Kína által képviselt ígéretek és kihívások indokolatlan félelmeket ébresszenek. Valójában a kínai vállalatok globalizációja új lehetőségeket teremt az innováció területén és a gazdaság egészében, nem csak Kínában, hanem szerte a világon" - állítja a vezérigazgató.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!