Az egyik pályázaton csak Magyarországon bejegyzett vállalkozások vehettek részt, amelyek vissza nem térítendő támogatást kaphattak építési jellegű, valamint új gépek, berendezések, technológiák beszerzése során felmerült költségeikre. A pályázatok támogatására összesen 2,3 milliárd forint áll rendelkezésre.
A tárca közlése szerint a regionális munkaügyi központok a 2010. március 12-i beadási határidőig összesen 201 pályázatot fogadtak be, több mint 3 milliárd forint igénnyel. Végül 145 vállalkozás részesült összesen 2,848 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásban.
A pályázók 1.874 új munkahely kialakításához - ezeken a munkahelyeken pedig 1.502 regisztrált álláskereső tartós foglalkoztatásához - nyertek el vissza nem térítendő támogatást, amellyel egyben 3.831 munkahely megőrzéséhez is hozzájárulnak.
Az elbírálásnál előnyt jelentett az álláskeresők, közülük is a hátrányos helyzetűek - tartósan nyilvántartásban lévő álláskereső, roma, pályakezdő, megváltozott munkaképességű személyek - minél magasabb arányú foglalkoztatása, a létrehozni tervezett új munkahelyek száma, valamint a beruházásban érintett térség, település hátrányos helyzete.
Külön pályázatot írtak ki az információs-technológiai (IT) tevékenységek munkahelyteremtő beruházásainak támogatására is, itt bérköltségre, valamint a munkaadót terhelő járulékokra lehetett pályázni.
A regionális munkaügyi központok 23 pályázatot fogadtak be, amelyek közül 15 pályázó támogatható 200 millió forint értékben. A vállalkozások 136 új munkahely kialakításához, és ezeken a munkahelyeken 79 regisztrált álláskereső tartós foglalkoztatásához nyertek el vissza nem térítendő támogatást. A támogatással egyúttal 326 munkahely megőrzéséhez is hozzájárulnak.
A munkahelyteremtő támogatások tavalyi kerete 2,1 milliárd forint volt, ebből a pénzből 2.300 új munkahely jött létre.
MTI